Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że nie robie spamu ale trzeba jak najszybciej ustalić kilka rzeczy.

W ostatniej ankiecie pytałem Was czy powinniśmy grać jedną ligę 32 zespołową czy z podziałem na ligi. Póki co podział na ligi wygrywa i powinniśmy właśnie tak zagrać. Na początku chciałem stworzyć ligi na podstawie kolejności zgłoszenia się chętnych ale @adastam zauważył że to średnio sprawiedliwe i zaproponował lepsze rozwiązanie, które lekko zmodyfikowałem.

Obecnie mamy 31 graczy - jeśli znacie kogoś na wykopie kto również gra w Fifę 18 na PC dajcie mu znać że potrzebujemy jeszcze jednej osoby, szczególnie ze tag obserwują 33 osoby ;)

Tworzymy 4 grupy - A, B, C oraz D. W każdej znajduje się po 8 osób.

I ligę stworzą 2 najlepsze osoby z każdej z grup + dwie najlepsze osoby z 3 miejsc. Jak wybieramy najlepsze osoby? W taki sam sposób jak np w el. do MŚ. Bilans punktowy ze wszystkimi osobami z grupy, oprócz ostatniego zawodnika. Przy takiej samej ilości PKT bierzemy pod uwagę ilość strzelonych bramek, potem straconych. Jeśli jest nadal taki sam wynik to wtedy będzie potrzebny mecz między tymi osobami. Stworzy nam to 10 osobową I ligę.

II ligę będą tworzyć osoby, które zajęły miejsce 4 oraz 5, dwa najsłabsze miejsce 3 oraz dwa najlepsze miejsca 6. Stworzy to 12 osobową II ligę. 12 osobową jako że będzie tutaj największa rotacja ale o tym później.

III ligę tworzą osoby z miejsce 7-8 oraz dwa najsłąbsze osoby z miejsca 6.

Z I ligi spadają 3 ostatnie zespoły, natomiast 7 miejsce gra baraż z 4 z II ligi. Analogicznie 3 najlepsze zespoły z II ligi awansują do I, 4 miejsce gra baraż o awans z 7 zespołem z I ligi. spadają natomiast meijsca 10, 11 i 12. Natomias 8 - 9 msc grająbaraż o utrzymanie z 4 i 5 zespołem III ligi. analogicznie 3 najlepsze zespoł z III ligi awansują, natomiast 4 i 5 msc gra baraż o awans z 8 i 9 zespołem II ligi. Schemat awansó i spadków może być płynny w następnym sezonie, decyduje o tym ilość chętnych graczy.

Mam nadzieję że przedstawiłem to w miarę jasno. Jeśli macie jakieś pytania to służe wyjaśnieniem. Poniżej wrzucam jeszcze screena, który będzie dopełnieniem do tego co napisałem wyżej.

Wołam wszystkich zainteresowanych @robertx @HyperX @Quarinho @Elbrus @kamil_snk @pieczarrra @Koper95 @Adastam @TYPHAVN @ancym1 @urbi727 @zakmacher @LeHadal @Kukenpg @Patri295 @anotoja @krashann @krojcol @AlanHarper @kamek001 @Kozak_Lkr @Maklerio @PanPiker @deewu @beaverr @activeekhere @JakubPogromca @pernikovy_tatko @roniek @Oleksy1
#fifa18pc
Pobierz SpiderFYM - Mam nadzieję że nie robie spamu ale trzeba jak najszybciej ustalić kilka ...
źródło: comment_Wu2bPqzuYNk3YPQw3ZmQt3kSfvZD8QeY.jpg
  • 14
@SpiderFYM: No i gitara siema, kwestia jeszcze przemyślenia czy z tego pierwszego sezonu chcemy wyłonić mistrza i zrobimy puchar dla pierwszych dwóch najlepszych miejsc by na szybko to rozegrać czy zostawiamy to tak jak jest.
@SpiderFYM: Myślę że chodzi o puchar w znaczeniu fazy pucharowej w celu wyłonienia mistrza, a nie osobnych rozgrywek. Ale racja - można to nawet rozegrać w ciągu kolejnego sezonu.

Bilans punktowy ze wszystkimi osobami z grupy, oprócz ostatniego zawodnika


Tę zasadę bym wprowadził tylko w wypadku nierównej ilości drużyn w grupach.

Reszta zasad jak najbardziej w porządku, podobają mi się duże grupy awansowe/spadkowe. Przyda się natomiast jeszcze opracowanie jakichś reguł porządkowych
Przyda się natomiast jeszcze opracowanie jakichś reguł porządkowych odnośnie nierozegranych spotkań czy zerwanych połączeń.


@kamil_snk: to zostawiam na jutro.

Tę zasadę bym wprowadził tylko w wypadku nierównej ilości drużyn w grupach.


@kamil_snk: dlaczego?
@SpiderFYM: Tak jak jest obecnie np w eliminacjach do euro czy MŚ. Zasada jest tylko po to, by np. przy tworzeniu dodatkowej tabeli dla drużyn z drugich miejsc wszystkie miały równą ilość rozegranych spotkań. Jeśli liczba drużyn we wszystkich grupach jest taka sama, to się jej nie stosuje.
@kamil_snk: bardziej chodziło mi o to że ktoś z ostatniego miejsca może nierozgrac zadnego meczu. Dlatego nie chciałem liczyć ostatniego zespołu. Szczególnie że w grupach będzie równa ilość zespołów.