Wpis z mikrobloga

mireczki kochane,

powiedzcie mi który smartfon wziąć:
- xiaomi mi a1 [aka mi5 pro chyba]
- neffos x1 max
- lg q6

tutaj porownywarka: http://gadgets.ndtv.com/xiaomi-mi-a1-4382-vs-lg-q6-4250-vs-neffos-x1-max-3752

zalezy mi na dobrym aparacie po pierwsze, po drugie płynnosci [ale chyba plynnosc jest okej w kazdym] i jak najdluzszym wsparciu urzadzenia, niezawdnosci i wykonaniu fizycznym [xiaomi jak stoi? neffos jest w sumie z aluminium]

#smartfony #smartfon #android #xiaomi #neffos #tplink #lg #pytanie

Który wziąć

  • XIAOMI MI A1 61.9% (26)
  • NEFFOS X1 MAX 4.8% (2)
  • LG Q6 33.3% (14)

Oddanych głosów: 42

  • 24
  • Odpowiedz
Xiaomi:
- 'sprawdzona' marka
- podwójny obiektyw
- flagowy model [jak na rynek polski]

Neffos:
  • Odpowiedz
Xiaomi:
- aparat nie jest szałowy, mimo podwójnego obiektywu
- jakość wykonania może być gorsza

Neffos:
- dłużej o rok na rynku od pozostałych
  • Odpowiedz
@MasiekMasku: zawsze kupowalem smartfony za ponizej 1000 zl i zawsze wystarczaly na dwa lata, mniej wiecej rowno xd a pls noszenie w kieszeni 200g przedmiotu wartego 3000 zł jest jak dla mnie szaleństwem, ze wzgledu na potencjalna kradziez lub uszkodzenie
  • Odpowiedz
@ehhhh 3000? Mam dwa lata gdzieś samsunga s6 za 1700 (nowy, nie uzywany) ani jednej zwiechy, zagrzania, problemów z baterią czy randomowego wylaczania i jeszcze długo sie nie zapowiada tak sadze he
  • Odpowiedz
@MasiekMasku: zaraz samsung przestanie ci go aktualizowac L) mam tablet od samsunga, tegoroczny siedmiocalowy i jest totalnie beznadziejny. Ja miałem przez dwa lata Nokie 735 z cudownym aparatem i wystarczającym dla mnie systemem operacyjnym - działała nienagannie dopóki nie spadłą na ziemie i się nie rozbiła, kosztowała 600 zł.

@Rajzerek: lepszy od mi a1? oO to dosc stary smartfon jest teraz juz, ten note 4x
  • Odpowiedz
@ehhhh: zobacz sobie na yt miui działa szybciej niż ten system od Googla :) poza tym jak to stary jak w tym mi1a są te same podzespoły? Sot w mi1a to 5h a w note 4x 10h
  • Odpowiedz
@Rajzerek: czym jest sot?

miui to przeciez nakladka na androida. to jest calkiem logiczne ze bez nakladki system bedzie dzialal szybciej?

moga byc te same podzespoly, ale wsparcie bedzie krotsze

  • Odpowiedz
problemów z baterią


@MasiekMasku: mówisz o SoT rzędu 2-2.5h?? :)

@ehhhh: jestem z bojówki xiaomi, ale o ile mają one sens w przypadku przedziału kilkuset złotych, tak w granicach 1600zl brałbym serio iPhone 6s 64gb, albo LG G6, ale wersję koreańska z DAC-iem. Przednia kamera jest słaba, za to tylna ma prawdziwie szeroki kąt, ale ekspozycję dobiera za wysoką, podobno soft się muli, ekran jest super. Nie miałem,
  • Odpowiedz
@ccTV: niee nie chce brać telefonu poprzendiej generacji, ważna dla mnie jest aktualizacja oprogramowania jak najdłuższa. No ja mam przedział do tysiąca zł, z drobną nadwyżką ewentualnie. O mi a1 słyszałem dobre rzeczy, na blogach był dobre recenzje, więc chyba wygrywa u mnie on aktualnie, ale jescze nie wiem :/ zoabcze sobie na zywo i zdecyduje chyba
  • Odpowiedz