Wpis z mikrobloga

trochę #zalesie trochę #logikarozowychpaskow #intercity #pkp #podroz

w tamtym tygodniu kupiłam sobie bilet na #intercity, oczywiście z przydziałem miejsca siedzącego, wszystko super bajki - nawet trafiło się miejsce przy oknie, wiec będzie można podziwiać widoki.. taa. Dzisiaj dzien odjazdu - podjeżdża pociag, z 5 razy dla pewności sprawdzam numer wagonu i miejsce żebym się nie pomyliła. No wszystko się zgadza, wiec zmierzam do swojego miejsca - jak zwykle z małym dreszczykiem emocji ze może być zajęte przez kogoś, kto nie ma wykupionej miejscówki. Jestem już na miejscu patrzę akurat moje miejsce wolne ale jakby zajęte przez torebkę. Wyskakuje pani z korytarza:
-hurr durr co pani robi ja tu siedze.
-czyżby? i pytam - jakie pani ma miejsce? bo ja (tu pokazuje bilet) mam takie i takie wiec wszystko mi się zgadza
-olaboga nie wiem, no tutaj gdzie siedze ( ͡º ͜ʖ͡º)
to mówię żeby sprawdziła na bilecie. Ta sprawdza ale jakby niedowidzi "pani zobaczy" no wiec patrzę, a tam zupełnie inny wagon i przydzielone miejsce (,) Okazało się ze jej miejsce jest na samym końcu pociągu a ta wsiadła sobie na sam przód BO TAK. No i ahh ojej uhhh bo walizka taka ciężka ojej co ja teraz zrobię uuuh i się rozgląda po pasażerach, patrzy się również na mnie ze wzrokiem jakbym miała przejąć jej miejsce. Ale myśle sobie NIE, ja tez mam walizke i nie chce mi się teraz biec na koniec pociągu przez to ze ktoś nie umie czytać, być może znowu by się okazało, ze miejsce jest zajęte i w końcu skończyła by mi się podróż jakbym miała szukać miejsca w którym łaskawie mogę usiąść. Po coś chyba te przydzielenie miejsc istnieje żeby nie było takich właśnie wpadek?
Koniec końców jakaś #milapani wstała i powiedziała ze ona pójdzie na jej miejsce bo ma ze sobą tylko torebkę. A ta pani nic, ani dziękuje ani przepraszam - się należy sie i tyle niech inni płaca za moje błędy xD i z wielkim uśmiechem powróciła na nie swoje miejsce, zero skruchy. Ja rozumiem, można się pomylić owszem, ale ta pani ewidentnie się nie pomyliła ( _)

noo, a teraz trzymajcie kciuki, żeby sytuacja się nie powtórzyła bo niedługo mam przesiadkę na kolejny pociąg XD

miłej soboty życzę ❤️
  • 3