Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Znacie te memy nie? 1500 i umowa o dzieło bo już mam studentów na Pana miejsce. Myślałem, że to tylko takie #heheszki ale jak się okazuje to #samaprawda.
Pracowałem na stażu w #warszawa za 1500 zł, potem dostałem UoP na trzymiesięczny okres próbny za kosmiczne 2 koła.
Z końcem miesiąca kończyła mi się umowa i dostałem nową na dwa lata z taką samą stawką bez nawet rozmowy z szefostwem XD Przyjęli chyba, że mi to odpowiada.
Dziś idę na rozmowę i dostałem raptem 200 zł podwyżki, no #!$%@? śmiech na sali. Ale to jeszcze nie jest najgorsze.
Najgorsze są osoby tam pracujące, które dają się #!$%@?ć jak wyborcy PiSu. Pracują za takie grosze bo na ich miejsce już czekają studenci, którzy mogą pracować za 10 zł/h...
Ludzie, proszę Was nie dajcie się tak wykorzystywać, bo to przez Was pracodawcy dają tak śmieszne stawki bo Wam taka kwota odpowiada a później narzekanie, że mało zarabiam...
A ją tymczasem idę szukać nowej roboty.

#gorzkiezale #oswiadczenie #takaprawda #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 7
  • Odpowiedz
FikuśnaDziewczyna: dlatego nie wiem czy jest sens bym szukał szczęścia w dużym mieście wynosząc się z mojej kilkudziesięciotysięcznej mieściny. Wbrew wykopowej propagandzie mało ludzi w dużych miastach robi karierę, a koszty życia tam są duże i nie wiem czy jest sens być przeciętniakiem w takim Krakowie i czy nie lepiej być przeciętniakiem w Tarnowie*, skoro po przeliczeniu kosztów życia wychodzi na to samo. W podjęciu decyzji nie pomaga fakt, że nie
  • Odpowiedz
#!$%@?: @AnonimoweMirkoWyznania: A czy zgadzając się na staż za 1500 i potem pracę za 2000 nie psułeś rynku? Robiłeś to samo co odradzasz innym. A takich jak Ty jest setki tysięcy. Nikt w Warszawie nie powinien pracować za mniej niż 3000 na start. Ten ochłap co dostałeś na staż teraz zaczynają śpiewać za pokój, za rok-dwa stanie się to standardem, a pensje nadal nie urosną.

Zaakceptował: kwasnydeszcz}

  • Odpowiedz
NiewidomyStarzec: Ja mysle, ze w duzej mierze za ten stan rzeczy odpowiada naplyw Ukraincow do Polski. W tej chwili przyjechalo juz ich prawie dwa miliony. W samym Wroclawiu jest prawie 150 000. Oni pracuja nawet i za 6zl na godzine. Pis akurat poprawil sytuacje bo jest ta stawka minimalna 10zl. Gdyby nie to to Ty bys tez za 6zl pracowal !

Zaakceptował: kwasnydeszcz}

  • Odpowiedz