Wpis z mikrobloga

Mirki z #silownia #fitness #fizjoterapia, potrzebuje porady bo mnie to ciekawi a pierwsze fizjo i poradę mam za tydzień. Mam zepsute plecy, early disc degeneration (po polsku będzie chyba wczesne zwyrodnienie kręgowe?) w kilku odcinkach (dolna cześć kręgosłupa). Co ja mogę robić na siłowni zeby schudnąć? Zawsze uwielbiałam ciężary i ogólnie ćwiczenia siłowe i dawały najlepszy efekt + sie nie nudziłam. Teraz lekarz przy wynikach rekomendował jogę i pływanie, ale co oprócz tego? Był ktoś w podobnej sytuacji? #pytaniedoeksperta #bekazgrubasow #chudnijwykopem
  • 5
@potocko: chudniesz w kuchni, siłownia to tylko bodziec. Pilnuj ujemnego bilansu kalorycznego, tzn. daj sobie miesiąc na wyliczenie swojego zera kalorycznego - dostarczania takiej liczby kcal, przy której nie tyjesz ani nie chudniesz. Od tego odejmij na początek 200-300 kcal. Jak waga pójdzie w dół, trzymaj tę liczbę kalorii. Jak się zatrzyma - w zależności od efektu, który chcesz osiągnąć - dodajesz albo odejmujesz kcal. Pamiętaj, żeby nie ciąć drastycznie, bo
@potocko: Jak masz problem z kręgosłupem, to możesz zostać flakiem na wózku :). Skoro lekarz pozwala pływać, to pływaj, bardzo dobrze wzmacnia wszystkie mięśnie. Klucz do zdrowej sylwetki to sport i dieta. Niekoniecznie przerzucanie ciężarów.
@potocko możesz robić wszystko na siłowni. Tylko musisz pamiętać o technice ćwiczeń, regeneracji, ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Jak zaczniesz od basenu to będzie spoko. Do tego zajęcia ze zdrowego kręgosłupa, pilates i będzie dobrze. Ja ćwiczę z protruzja krążka między kręgowego już 5 lat. Co roku dźwigam więcej. Lekarze zawsze mówią że nic nie możesz robić.