Wpis z mikrobloga

Mirki, musze i chce przejsc na diete niskoweglowa (trojglicerydy) i szukam ksiazek zorientowanych na paleo. Myslalem nad dwoma:
1. Polski przewodnik paleo. Teoria, praktyka, przepisy” Iwona Wierzbicka, Katarzyna Karus-Wysocka. Merytoryka plus kilka przepisow
2.Paleo po polsku
Białowąs Alicja, Białowąs Dawid. Dla przepisow.

Mam w sumie swa pytania. Jakie sa wasze doswiadczenia z paleo oraz czy mavie te ksiazki i polecacie.

Bede wdzieczny za wszystkie rady orazkalkulatoropinie :)

#dieta #paleo #zdrowie
  • 20
  • Odpowiedz
@danielemilka: 267 i bardzo zle sie czulem. Ale mialem duzo stresu i lraca po 12-14h w tym weekendy. Nie wiele brakowalo o zawal w wieku 27 lat. Robote jebnalem w #!$%@? i teraz naprawiam organizm. Moja mama ma 567!!! Nie wiem od czego zalezy zle samopoczucie przy wysokich ilosciach ale czas to zwalczyc.
  • Odpowiedz
@VoonArt: Przed wszystkim musisz ograniczyć stres i dbać o odpowiednio długi i spokojny sen. Co do diety - ja przeszedłem na high fat/low carb w momencie, gdy nie miałem za dobrych wyników krwii. Po jakimś czasie hdl/ldl oraz cholesterol poszły do góry, ale trójglicerydy - poszły w dół do dolnej granicy normy. Czyli, wbrew powszechnej opinii -
prawidłowo.
Ja na paleo nie jestem, ale Wierzbicką polecam jak najbardziej - jest dobrą
  • Odpowiedz
@VoonArt: jesteś pewny, że low-carb jest dobrym wyborem dla Ciebie? Nie masz możliwości ćwiczenia? Jak wyglądają próby wątrobowe? Jaki jest cały lipidogram. Jak wygląda obecna dieta.
  • Odpowiedz
@berti: Dokładnie tak. Biorąc pod uwagę podejście lekarzy do jelit, czyli wpieprzania do nich antybiotyków przy różnych okazjach i niszczenia flory bakteryjnej, uważam, że ten temat powinien być bardziej zbadany. Nie dotykam tutaj kwestii, czy istnieje coś takiego jak zespół nieszczelnego jelita, ale faktu, że skoro taka dyskusja jest i temat jest szeroko poruszany, to znaczy, że dotychczasowe badania oraz praktyka lekarska są niewystarczające.
  • Odpowiedz
@VoonArt: niestety samej ksiażki nie czytałem, jednak autorka jakiś czas temu dosłownie zwariowała ze swoimi teoriami. Istnieje jednak szansa, że książka była napisana rzetelnie przed tym jak dostała tego "hopla" bo wcześniej była uważana za osobę rzetelną
  • Odpowiedz
@drGreen: rozmawialem z kumplem i zalecil abym wszedl w lchf a pozniej keto. Przekonal mnie argument, ze paleo i keto nest bardziej restrykcyjna i lepiej sie wkrecic na lchf a pozniej po jakims czasie wejsc w keto lub paleo
  • Odpowiedz
@VoonArt: jeśli nadal aktualne, to ja polecam poczytać coś z klasyki paleo, czyli amerykańskich autorów np. Robba Wolfa. są też dostępne polskie przekłady. ja zaczęłam parę lat temu przygodę z paleo od książki Pszeniczny Brzuch (Wheat Belly). dieta bezglutenowa to dobry punkt wyjścia, a stamtąd można przejść na low carb, keto czy paleo. przy czym diety te czesto sie zazebiaja i low carb czy keto mogą być w wersji paleo. co
  • Odpowiedz