Wpis z mikrobloga

#medycyna #sor #999 #niechjada #rezydent

Przejalem pacjentke lat 30 po NZK, z uniesieniem w EKG. Do dzisiaj na nic sie nie leczyla. Zdrowa zadowolona, ladnie umalowana blondyneczka. Stan krytyczny na dzień dobry. Wykonaliśmy koro, aortografie, aminy presyjne pompowane wiadrami, założona kontrapulsacja, respirator, wklucia centralne pierwsze drugie.. Od 4h na masażu serca lucasem. Non stop. Co jakis czas wracala do nas. Podałem z 60 moze 80 adrenalin? Przestalem liczyc w pewnym momencie. Levonor dopamina dobutamina.. Źrenice szerokie chyba od 2h. Mózg uszkodzony, serce się nie kurczy.. Mąż ryczy gdzieś na sali obok, wali w podłogę, pyta dlaczego. Miałem kończyć prace o 14 etatowy. Wróciłem teraz i mam zamiar się schlac..
  • 131
@mag272: jutro sie wyjasni jak czarne bylo jej serce XD albo kawal lodu albo kawal wegla albo serca twardy glaz XD albo z brzucha wyleca motyle XD
to mowisz ze taka fajna dupa z twarzy i nikt nie chcial jej czesci zamiennych?
@brzytew: Nie miałem i raczej nie mam. Ba, po tym fakcie zacząłem pierwszy raz ćwiczyć na siłowni i to niejednokrotnie ostro i o ile nie przedawkowałem dziwnym przedtreningówek to zawsze było okej.
@mag272: Współczuję Kolego, czasem po prostu ktoś jest poza zasięgiem. Jeśli to było rzeczywiście piorunujące zapalenie mięśnia serca to sam wiesz, że nic nie dało się zrobić. Trudno jest żegnać tak młode osoby, bardzo trudno. Trzymaj się i powodzenia w dalszej pracy, oby jak najmniej takich przypadków Ci się trafiało.