Wpis z mikrobloga

@farmaceut: jak zapytałem w aptece to rzuciła mi chyba z 5 rodzai i zgłupiałem i wyszedłem bez ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Btw też coś czytałem że jak biorę Wit D to trzeba brać też K żeby wapń trafiał kości a nie do narządów.
@braszok: witamina D moze byc sprzedawana zarówno jako ergokalcyferol (D2), który jest prekursorem syntezy cholekalcyferolu (D3, właściwa witamina D), jak i cholekalcyferol. Jeszcze sa różnice w dawkach - w zależności od wieku: >18 R.z. Jest to Zwykle 800-2000 IU. O witaminę K pierwsze slysze - skąd to wyczytałeś?

@hoym: true! Bierz lek, nie suplement.
@braszok: Niezbyt to wiarygodne :3
@pacuja: Czytaj dalej Ziębe
@lathrus: True, chociaż nawet jeśli stosowałby w normalne dawkowanie to mało prawdopdoobne, aby wystąpiły. Cytuję: "Największe średnie dobowe dawki doustne witaminy D, które prawdopodobnie nie powodują działań niepożądanych to 4000 IU/dobę (100 µg/dobę) - dorośli i osoby w wieku podeszłym"
Jak robiłem pierwsze badanie na wit. D wyszło 12 ng/ml. Po tym badaniu brałem ponad miesiąc dziennie 8000j.m. Czasem nawet 10000 ale rzadko. Teraz biorę po 4000 j.m. dziennie i na badaniu mi wyszło trochę ponad 50 ng/ml. Na wizycie u lekarza powiedziałem ile brałem i ile teraz biorę i nic złego na to nie powiedział tylko że mam dalej brać. Do tego oczywiście K2MK7
@luksio2: I prawidłowo, w naszym klimacie dawki 4000iu+ na dobę to powinien być standard, K2 o której inteligent @farmaceut nawet nie słyszał jest konieczna żeby D3 się wchłaniała ... Aha, no i oczywiście wszystko na kanapkę z boczkiem, bo to rozpuszczalne w tłuszczach witaminy.