Wpis z mikrobloga

@miki97:
A w jakim języku mówi się w Karnataka?

No właśnie...

Pewnie najpierw musisz sprawdzić co to jest. Podobnie jak 99% innych.

Podpowiem. Jest to stan Indii. Ma on ok. 61 milionów ludności (Polska ok. 38).

Ale to przecież stan Indii! No tak, ale z prawnego punktu widzenia i postrzegania przez świat UE też jest de facto państwem, a kraje członkowskie nie są suwerenne. Podobnie Karnataka ma swój parlament i rząd.
Wiesz, to kwestia nazewnictwa. A niezależne to one nie są. W wielu sprawach mają nawet mniejszą autonomię niż taki stan w USA. To, że to nie funkcjonuje w powszechnej świadomości w Europie, to już inna historia.
@reganam ile ta Katarakta ma noblistów? Ma może jakiegoś znanego na cały świat kompozytora? Jakaś Skłodowska? Łukasiewicz? Karol Olszewski? Jakiegoś Lema? Może jakiegoś Polańskiego itd. Bez jaj, to jest zwykła ignorancja na maksa. Polska nawet przy Chinach wypada świetnie jeśli chodzi o naukę czy ogólnie znane osobowości (zmienia się to od jakiegoś czasu, bo coraz więcej chińskich naukowców trzyma poziom).
@boguchstein Akurat z tego co widzę jest napisane Maria Curie, a nie Skłodowska (ani nawet Skłodowska-Curie). Większość obcokrajowców, którym mówiłem, że ona była Polką (a nie Francuzką) była mocno zadziwiona.
Imię i nazwisko Kopernika też widzę nie po polsku zapisane.
Poza tym - co tam robi logo Internet Explorera? :)

@miki97 Myślę, że jak gość myśli, że u nas mówi sie po rosyjsku to i tak wie więcej, niż przeciętny Polak o
@kotbehemoth widziałem ich książki od historii i jest tam napisane, że jest Polką. Do tego dzieciaki znają Chopina i też widzą, że jest Polakiem, a to tylko gimnazjum. Oczywiście nie znają pisowni normalnej, bo Chińczycy mają fazę na tłuczenie wszystkiego, każdej nazwy własnej. Możesz zapytać Chińczyka, który trzyma w ręku Samsunga, o "Samsunga" i nie będzie wiedział o co chodzi, bo dla niego to "sanxing(三星)". Raz gadałem z gościem o jego aucie