Wpis z mikrobloga

Nie ma czegoś takiego jak "krytyka Żydów", jest antysemityzm, niedorzeczny, nielogiczny i szkodliwy jak wszystkie formy rasizmu.


@Andreth: Nie ma czegoś takiego jak "krytyka Biblii czy kościoła" , jest chrystianofobia, niedorzeczna, nielogiczna i szkodliwa jak wszystkie formy nienawiści religijnej.

"Żydzi" nie są monolitem, który możesz "krytykować".


Kościoł nie jest monolitem, który możesz "krytykować".

"Krytykować" możesz politykę obecnego rządu Izraela, prawo rabinackie, karpia z rodzynkami albo pana Kohna gadajacego bzdury w telewizji.
@Holiday Nie popieram ani jednej strony, ani drugiej, ale wyobraź sobie, że robi się np w Niemczech spektakl teatralny, który w pewnej części szkaluje Allaha. Wtedy by było, że jak to twórcy mogą obrażać inną religie. A w Polsce można spokojnie obrażać czyjeś wierzenia publicznie bez żadnej konsekwencji.
Kukły są tylko symbolem prawdziwych ludzi.


@Mr_RIP: biblia jest symbolem prawdziwej religii i jej wiernych.

Ludobójstwo nigdy nie zaczynało się od prawdziwych mordów tylko od odczlowieczenia wroga.


Ludobójstwo III Rzeszy zaczęło się od palenia książek.

To właśnie nacjo-patrio-idioci robią z Żydami, muzułmanami czy ateistami.


Mocne słowa jak na kogoś, kto zarzuca wierzącym urojenia i wiarę w bajki. To jest właśnie odczłowieczanie.
Pobierz L.....i - > Kukły są tylko symbolem prawdziwych ludzi.

@Mr_RIP: biblia jest symbol...
źródło: comment_zEhrVuuBdY8T4bdUL7rHRlVFlQKlXehF.gif
Ale to nadal krytyka ideii nie ludzi.

Dalej nie rozumiesz. Powiedzenie, że islam, katolicyzm czy animalizm to brednie to uprawniona krytyka.


@Mr_RIP: A nazywanie idei narodu żydowskiego bredniami to też uprawniona krytyka? W końcu nie są oni czystej krwi Żydami i mają sporo domieszek innych nacji.

Nazywanie muzułmanów, pogan czy ateistów podludzmi, co namiętnie czynią chrześcijanie,


Robią to raczej ateiści, bo chrześcijaństwo zakłada, że każdy człowiek jest równy, bo ma nie
Nadal mylisz obiekty z żywymi ludźmi.


@Mr_RIP: To ty myślisz i notorycznie nazywasz kukły Żydów ludźmi.

Skoro nie masz nic przeciwko paleniu kukły Żyda, nie powinieneś mieć nic przeciwko paleniu kukiel Jezusa, Marii czy Karola Obrońcy Pedofilii.


Nie, to ty nie masz nic przeciwko paleniu Biblii, a oburza cię palenie kukieł, które nazywasz prawdziwymi ludźmi.
@Mr_RIP: Kolego, widzę że masz jakiś straszny, niezrozumiały uraz. Przede wszystkim nie jestem w stanie pojąć, jak można odczuwać frajdę z wyśmiewania kogoś czy też obiektu wiary, szacunku, uwielbienia itd.? Czy sprawianie komuś przykrości jest dla Ciebie czymś normalnym?

A czy wyśmiewasz judaizm, tak bardzo powiązany (wśród zlaicyzowanej części żydów przede wszystkim przez tradycje) z narodem żydowskim?

Powiesz pewnie, że Bóg nie istnieje, więc śmiejesz się z jakiejś abstrakcji. A ja
@Lawrence_z_Arabii:
Bo ty tak ustaliłeś? Biblia to zbiór chorych baśni i nie powinno się karać za krytykę tych chorych historyjek.
Chcesz karać nacjo-katolickich patoli za palenie Koranu? Przecież to takie same bajeczki jak Biblia. Może karać tez ludzi którzy krytykują Harrego Pottera, Moby Dicka czy Star Wars/Trek.?
Gdzie postawisz granicę urojeń za które trzeba karać?
@promateosz:
Ale co mi tu implikujesz?
Ze nie mogę krytykować urojeneń wymuszanych na mnie przez innych? To takie nawet nie polskie ale fanatyczno religijne.
Narody to sztuczny twór bez ustalonej definicji. Zapytaj na Wykopie czy Izuagbe Ugonoh jest Polakiem.
Nacjonalizm i patriotyzm to choroba słabych i biednych umysłów.
@Lawrence_z_Arabii: Czyli Kali ukraść krowa dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa źle.
Jak katoliki prześladują to jest to wolność słowa i wyznania a jak katolików się krytykuje to prześladowania religijne.
Dziękuję za taki piękny obraz religijnej dwulicowości i hipokryzji.
Czyli Kali ukraść krowa dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa źle.

Jak katoliki prześladują to jest to wolność słowa i wyznania a jak katolików się krytykuje to prześladowania religijne.


@Mr_RIP: Tyle pisałeś o urojeniach, a teraz sam tworzysz swoje. Gdzie ja coś takiego pisałem?