Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam kanapę jakieś 5 metrów od ściany. Lepiej kupić duży tv czy projektor? Nie chciałbym wydać dużo więcej niż hmm 3 tys.
Byłbym za projektorem. Oglądam głównie filmy ale czy jakoś będzie dużo odbiegać? Teraz ten HDR, 4k... Chociaż czy w filmach to aż tyle daje? Ewentualnie czasem pograć w coś z kompa;)
#projektor #kinodomowe #telewizory
  • 18
  • Odpowiedz
@Simfecstio: troche zle to odczytujesz, wiekszosc tabelek w necie pokazuje z jakiej odleglosci nie zobaczysz roznic mecy HD, full HD i 4k.
Nie moge teraz namierzyc ale gdzies byl taki fajny symulator jakbys siedzial na kanapie i suwakiem przesuwales odleglosc.
Ogolnie najsensowniej idz do jakiegos emarketu z TV i wez ze soba miarke (nie boj sie obsluga nie takie akcje widziala) i stan sobie przed takim 50/55/60" w odleglosci 5m. Bedziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze hehe tak wiem. Chcoisz najlepiej to sobie włączyć przeglądarkę internetową i tyle żeby było widać napisy. Film można oglądać na dużo mniejszym tv. Ale przeglądanie internetu albo granie w gry jednak potrzebuje dość pokaźnego telewizora. I tak jakieś 60/65 musiałbym mieć. Kwestia czy lepiej taki telewizor czy projektor.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Zdecydowanie idź w projektor. Mi projektor Benq w1070 (odległość projektora do ekranu ok. 4m) robi 120 cali z lekkim zoomem. Świetna jakość obrazu no i wielkość robi swoją robotę :).
  • Odpowiedz
  • 0
@cubon89 tak szczerze jestem na etapie remontu ale już muszę kable ciągnąć więc pociągnę tylko pod projektor a nie pod tv. Byłoby super jakbym na projektor wzmacniacz i głośniki nie wydał więcej niż 5 tys.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Lampy do Benq są tanie :) Idź w projektor nie będziesz żałował :) Benq 1070 kupisz używany na OLX. 2k na używany projektor +kino domowe za 3k hmmm. Zestaw głośników Jamo S606 lub Jamo S626, amplituner poszedłbym w jakiś ONKYO elegancko gra w kinie domowym. Zwróć uwagę żeby amplituner był zgodny z dekodowaniem dźwięku DTS HD Master, Dolby True HD. Jak będziesz planował dołożyć nieco do amplitunera do dodatkowo Dolby
  • Odpowiedz
  • 0
@ElCidX najtaniej widzę za 1800 ale i tak pewno sporo czasu minie zanim ogarnę projektor i całe mieszkanie. Ale chyba warto faktycznie kupić używany. Koszty niewielki. Ciekawe jak z awaryjnoscia samych projektorów. Jeżeli są bezawaryjne a jedynie lampę trzeba wymieniać to byłoby całkiem spoko
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Są różne przeróżniste projektory warto sobie przeglądać, ja swój kupiłem z 200 godzinami na lampie, teraz mam może z 1500
@cubon89: Projektor używany za 2k a dźwięk za dwa razy tyle? :P Nie ma co iść w skrajności. Mi zwykłe głośniki 2.1 w zupełności wystarczają. A ceny lamp wszystkich projektoró są bardzo podobne, okolice 500 zł.

@Simfecstio: Jakbyś miał kupować używany za 2k to lepiej już kupić nowy
  • Odpowiedz