Wpis z mikrobloga

@Philopolemus_Fronius: no, jestem under wrażenie. Zakładając ambicjonalne podejście, liczyłem, że przynajmniej dwa dni roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ode mnie byś dostał problem "chcę się pozbyć drobnych z portfela" - jak najlepiej wydać miedziaki, żeby zostało jak najmniej wypchania w portfelu :P
@fefler: C

@RRybak: to zadanie na minutę, zamiast szukać optymalnego rozwiązania w postaci od największego nominału wystarczyłoby zrobić od najmniejszego do największego i tyle. Tylko trzeba byłoby mieć jakieś założenie co do ilości monet bo inaczej to wiadomo, że by pojechało na maksa samymi 1 gr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Philopolemus_Fronius: Ale bierzesz pod uwagę liczbę banknotów / monet dostępnych czy standard z dynamic programming i liczba banknotów / monet jest nieskończona (jak np. tutaj - Dynamic Programming | Set 7 (Coin Change)?

Btw. co znaczy dla Ciebie "optymalna" ilość banknotów? Co jeśli dla mnie "optymalna" ilość to taka, w której pozbędę się najliczniejszego z posiadanych przeze mnie nominałów? :)

@g500s: W sam raz na staż / pierwszą pracę.
@tomp3: Nie ma narzuconej ilosc banknotow ktore sa dostepne. Optymalna czyli dana kwota jest zapisana w jak najmniejszej ilosci nominałów.

Oczywiście, że ten tekst z pójściem z tym programem na rozmowę kwalifikacyjną to żarcik, dziwne, że ktoś to wziął na poważnie :D...