Wpis z mikrobloga

Spieram się z koleżanką na pewien temat i jestem ciekaw zdania portalu ze śmiesznymi obrazkami. Miłość to wybór czy uczucie? Strona polityczna dodana z ciekawości. #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #sondaz

Miłość to wybór czy uczucie?

  • Wybór (lewa) 7.9% (3)
  • Wybór (środek) 7.9% (3)
  • Wybór (prawa) 13.2% (5)
  • Uczucie (lewa) 7.9% (3)
  • Uczucie (środek) 42.1% (16)
  • Uczucie (prawa) 21.1% (8)

Oddanych głosów: 38

  • 5
@BarniBop:
Zdefiniuj miłość. Dla mnie jest to bezinteresowna chęć dbania o drugiego człowieka, chęć uszczęśliwiania go kosztem swojego szczęścia i zasobów. Moim zdaniem taka miłość istnieje tylko i wyłącznie pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Kobieta będzie z mężczyzną z jakiegoś powodu, tak samo mężczyzna będzie z kobietą z jakiegoś powodu. To co się czuje w związku to chemiczne fajerwerki, nie jest to miłość. Gdyby - załóżmy - dana dziewczyna była chorobliwie otyła,
@von_Schuttenbach: Chodzi mi tutaj o związek kobiety z mężczyzną. Podobnie jak ty, nie stawiam uczucia na pierwszym miejscu podium, ale jednocześnie bez nich byłoby sucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy miłość to nie właśnie to, że akceptujemy kim druga osoba nie jest? Prócz dobrania się w oparciu o to co nam się podoba, wybieramy też wady osoby, które się na nią składają. Co ty na to?