Wpis z mikrobloga

#rozowypaesk posiada VW Lupo 1.0 i jest potrzeba zalać oleju silnikowego. (serwis oleju się świeci i po sprawdzeniu wychodzi ze brak oleju).
Znalazłem że zalecany to syntetyczny 5w40 (nie wiadomo jaki był zalany poprzednio...).
Polecacie zalać ten zalecany syntetyczny 5w40 czy półsyntetyczny 5w40?
Może syntetyczny 10w40 bo też takie znalazłem opinie.
#samochod #mechanika #silnik #vw #lupo #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@STmK: Jaki rocznik ? Jesli silnik bierze olej to nie opłaca się lać syntetyka bo szkoda kasy na dolewki, przy jakim przebiegu był ostatnio wymieniany i ile ma teraz ?
  • Odpowiedz
@werdum18: W tym problem że nic nie wiem na ten temat. Samochód był zakupiony ~rok temu (na dniach był robiony przegląd coroczny) przez matkę dziewczyny. Nic nie wiedzą na temat ostatnich wymian oleju.
Nie mam przy sobie dowodu rejestracyjnego.
  • Odpowiedz
@werdum18: Zamierzam wlać litr tego syntetycznego 5w40 i wtedy sprawdzać co jakiś czas czy dużo go ubywa. Jakiś polecany producent oleju?
  • Odpowiedz
Cześć!
My proponujemy GVX 5w30. Ewentualnie może być 5w40 jednak jest to bardzo mały silniczek z dość ciasnymi pasowaniami. Wyższe lepkości jak 10w40 nie będą dobrze mu służyć - dlatego odradzamy.
Jeżeli silnik jest zadbany, to praca na oleju syntetycznym zawsze będzie lepsza niż na mineralnym. :)

Pozdrawiamy!
  • Odpowiedz