Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś niedrogiego boxa, na którym będą działały takie usługi jak Horizon GO od #upc Nc+Go, MultimediaGo czy Cyfrowy Polsat Go. Najbardziej zależy mi na Horizonie. Wiem, że są jakieś wymagania odnośnie takich aplikacji, ktoś może powiedzieć czego szukać?
Multimedia ma w wymaganiach taki pkt:

- wsparcie i obsługa Google Widevine Modular DRM oraz zablokowane uprawnienia superużytkownika (tzw. root w systemie Android lub jailbreak w systemie iOS)


Podejrzewam, że reszta tych aplikacji ma podobnie, więc poradźcie czego niedrogiego szukać, na co zwrócić uwagę.

#androidtv #kodi #kodiwpigulce #android #tvbox
  • 19
@LewackiKrul wydaje mi się że żadna z tych aplikacji nie jest dedykowana na android tv z prostego względu: jeżeli masz konto na tych platformach to znaczy, że masz abonament na telewizję, to znaczy że masz telewizor i apka jest zbędna i służyć ma tylko na telefonach lub tabletach, wiąże się to z tym, że musisz ściągnąć jakiegoś mirrora apk z sieci i w ten sposób zainstalować (dla nc+ wersja na tablety, bo
@PePeHa: Horizon działał na moim starym sticku bez problemu (jeden ze starszych, jak nie najstarszy MK808), ale faktycznie musiałem ściągnąć spoza sklepu. NC+go był w sklepie, ale nie działał (prawdopodobnie przez root), reszty nie sprawdziłem, bo urządzonko chyba się skopciło xD

Jest trochę prawdy w tym co piszesz, ale MM np daje aplikację na smart tv, więc tym bardziej zbędna w teorii :) Często poza domem chcę coś obejrzeć na dużym
@LewackiKrul wiem o co chodzi, ja mam nc+go, a rodzice mają abonament ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz chce zrobić to samo z Horizonem, bo rodzice rozowego mają wszystko z upc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko byłoby o wiele łatwiejsze gdyby nie było zablokowanego streama z telefonu (tak jest dla nc+ go)
U mnie Horizon Go idzie z starego tableta po mhl. Ale musiałem zainstalować starą wersję aplikacji. Rozumiem twoja sytuacje. Ja mam usługi na dwóch adresach. U siebie i u ojca. U Ojca 70 zł, a u siebie za to samo krzyczą ponad 100. Więc się zdenerwował, a że rzadko coś oglądam w TV, to zostałem na samym necie.
Rozumiem że na adresie ojca mam od wielu lat i wypracowana cena na podtrzymania
@BebenBob: Jaki to tablet? MHL chyba nie działa na wszystkich urządzeniach :(

Z UPC(z innymi też) jest tak, że trzeba wertować promocje i walczyć z przedstawicielami xD Mam gdzieś arkusz, gdzie ludzie uaktualniają promocje dla nowych i stałych klientów. Takie zestawienie/porównanie co udało się uzyskać klientom.
@LewackiKrul: boxy nie mają możliwości ustawienia orientacji, więc jak użyjesz zwykłego nc+go to będziesz miał ekran obrócony, dopiero jak klikniesz fullscreena to się obróci prawidłowo, dlatego używa się aplikacji tabletowej, która ma domyślną orientację poziomą
U mnie jednak Horizon odpada, rodzice różowego nie mają go w pakiecie, orientujesz się może czy on jest dodatkowo płatny? U moich rodziców nc+go normalnie jest w pakiecie za free.
@BebenBob: wszędzie tak jest, że nowy ma lepiej niż stary, wypróbuj stary trik "rezygnuję z waszych usług" usłyszysz "przełączymy pana do działu utrzymania klienta" i wszystko zrobią tak jak im zagrasz
@LewackiKrul: u mnie chyba się skończy tak, że do internetu dokupię tv, raptem 30 czy 40zł drożej, w sumie to nie żaden majątek, tylko muszę sprawdzić jak kable lecą w wynajmowanym mieszkaniu
@LewackiKrul: plusem tego Horizona jest tvp polsat tvn, a na tym mi najbardziej zależy -na tych 'podstawach', na nc+ tego nie ma, ale tak jak pisałem wcześniej, chyba skończy się tak, że sobie dokupię sam na własny rachunek
@PePeHa A myślisz jak uzyskałem 250 Mb/s, pakiet max telewizji, dekoder Horizon, Horizon Go i ten shit MyPrime, za 70 zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem się zrobił jak chciałem coś podobnego na drugim adresie. Tam nie mam co wypowiadać.

@LewackiKrul galaxy tab S 8.4. Jak będę w domu to sprawdzę jaka wersja aplikacji.
@LewackiKrul: jakis czas temu kupilem mxq pro 4k wlasnie z mysla o uzytkowaniu z horizon go. Niestety problemem bylo drm - caly czas wywalalo jakis blad dzis nie pamietam numeru. Programy do drm nic nie dawaly takl samo jak kolejne wersje apki wiec zrezygnowalem i oddalem boxa znajomemu. Stad pytanie czy znasz jaki model boxa ktory dziala? Na telefonie wszystko pieknie dziala a z VPS na ip UPC moge ogladac telewizje
@BrevardStone: Cały czas robię rozeznanie xD Pisałem jakiś czas temu do jednego ze sprzedawców i mówił, że na mxq pro działa nc+go i horizon, bo sprawdzali. Nie jest to pierwsza sytuacja, gdzie trafiam na info, że na tym samym modelu i kogoś coś działa, a u drugiego nie xD
Dziś dokopałem się do info, ze np nc+go(podejrzewam więc, że horizon tym bardziej) działał ludziom na:
x96(amlogic s905x)
właśnie mxq4 Pro (amlogic