Wpis z mikrobloga

większość domów w Polsce wybudowanych przez 2000 rokiem, niezależnie od lokalizacji ma piece węglowe. Trzeba być piwniczakiem lvl 9000 żeby o ich istnieniu wiedzieć tylko dzięki internetowi.


@kardylamwer: Albo #!$%@? żyć głównie w blokach mieszkalnych, albo po prostu nie być wpuszczanym w pobliże pieców xD

@BongoBong: Te okrągłe bezpieczniki widziałem tylko u babci w chacie, ale jakie to #!$%@? głośne było. Jak się odpalało prund w domu, to transformator buczał
  • Odpowiedz
Te okrągłe bezpieczniki widziałem tylko u babci w chacie, ale jakie to #!$%@? głośne było. Jak się odpalało prund w domu, to transformator buczał jakby zaraz miał się rozpieprzyć i zostawić krater w miejscu domu.


@tehftw: transformator? w bezpiecznikach? to hit...wołajcie tego co wungla nie widział!
  • Odpowiedz
@mmichal: Się #!$%@? do mojego niedokładnego opisu xD

Oczywiście, że w bezpiecznikach nie ma transformatora. W "skrzynce" prudnowej na której są bezpieczniki natomiast jest transformator.

Wungiel widziałem, aczkolwiek najczęściej jak pomagałem, to musiałem nosić drewno xD

@okin: Co konkretnie jest bzdurą? Jeśli jesteś ekspertem, to popraw: przy okazji i ja, i inni ludzie się czegoś dowiedzą.
  • Odpowiedz
@mmichal: Panie, ja nie wiem, nie jestem elektrykiem. Najpewniej do separacji, ale z tymi starymi chatami to nie wiadomo, może zamiast dawać po kablu do domu 230V, to dopiero "w domu" w skrzynce prund of elektrowni jest transformowany.

@kardylamwer: No to elo xDDD wielce eksperta zgrywasz, a nawet nie wyjaśnisz jak jest w rzeczywistości bo hurr durr jestem niegodny "JAK ŚMIESZ NIE WIEDZIEĆ TEGO, JAK MOŻNA TEGO NIE WIEDZIEĆ, EH
  • Odpowiedz
@tehftw: No to tak dla Ciebie tylko, tam tylko bezpieczniki (eski , różnicówki) znajdziesz. Nie robi się tam transformatorów. W ogóle coraz mniej się ich używa.
  • Odpowiedz
@tehftw: pierwsza część odnosiła się do wcześniejszej dyskusji o piecach. Ja też całe życie mieszkam w bloku, ale oprócz tego mam rodzinę i znajomych mieszkającą w miejscach gdzie są piece. Naprawdę czasem warto wyjść z piwnicy.

Co do prądu to wiesz do czego służy transformator? Do zmiany napięcia. I teraz zastanów się po co taka zmiana w skrzynce bezpiecznikowej? Stare bezpieczniki, czyli popularne korki to po prostu zwykły drut w izolowanej
  • Odpowiedz
@kardylamwer: No, to rozumiem.

Ja też całe życie mieszkam w bloku, ale oprócz tego mam rodzinę i znajomych mieszkającą w miejscach gdzie są piece. Naprawdę czasem warto wyjść z piwnicy.


Ja tak samo mam rodzinę z piecami. Właściwie to prawie wszyscy z rodziny mają chaty z piecami, i wyjątkiem są blokersi jak ja, którzy piec widzą tylko podczas wizyt.

Co do prądu to wiesz do czego służy transformator? Do zmiany napięcia.
  • Odpowiedz
@tehftw: być może jakiś luz na stykach, czyli zaproszenie do pożaru. Ewentualnie to może i tam był jakiś transformator czy inne urządzenie, ale tylko jako dodatek, a nie niezbędny element skrzynki bezpiecznikowej. A, jak wkręcasz taki korek, a masz podpięte i "włączone" jakieś prądożerne urządzenie, to spodziewaj się trzasku.
  • Odpowiedz
@Lookazz: Moi staruszkowie ciągle mają piec na węgiel, raz czy dwa razy na rok przerzucić 1-2 tony węgla do piwniczki to nie problem nawet dla takiego suchoklatesa jak ja. Nie zajmuje to więcej niż 2 godziny.
  • Odpowiedz
@Lookazz: Ta ilość jest żenująco mała że każdy neptyk z astmą ogarnie chyba na tym mem się polega , przecież to jest śmieszna ilość. Na siłowni dajmy na to "kula daje fula" robisz 30 wymachów x4 serie 32 kg kettlebellem a to jedno z zestawu wiele to bedzie? Urwaniem dupy jest jednak np. Taka praca w lesie, znam gości że ręcznie układają 37 metrów sześciennych dziennie dla mnie szok. Jako mały
  • Odpowiedz
@Lookazz: Mój wujek kiedy jeszcze był rolnikiem miał taką muskulaturę że 95% gości na siłowni zesrałoby się z zazdrości w swoje trzy paski. Pozostałe 5% czyli trenerzy osobiści uniknęliby kompromitacji dzięki wytrenowanym mięśniom.


Gx
  • Odpowiedz
@tehftw: Hm, żebyś miał transformator separacyjny w rozdzielnicy musiałbyś mieszkać np. na sali operacyjnej albo w magazynie materiałów wybuchowych;) Ale zorientowałbyś się bo przychodził by regularnie pan w ogrodniczkach sprawdzać UKSI :P @kardylamwer: Może ma transformator dzwonkowy którego ktoś zapomniał odłączyć i zwarł gdzieś w ścianie 20 lat temu? :D
  • Odpowiedz