Wpis z mikrobloga

Mam problem.
Otóż, na początku roku dostałem podwyżkę w #pracbaza z tym, że #januszbiznesu mocno u mnie i nową polityką firmy jest dawanie podwyżek nie na umowie tylko jako comiesięczna nagroda której mogą nie wypłacić.


Teraz chce się zwolnić bo mam dość tej patoli ale obawiam się, że na okresie wypowiedzenia przestaną mi wypłacać a 3 miechy bez tej kasy sprawią, że nawet czokoszoków nie kupię.
I tu moje pytanie: są dowody, że wypłacali taką kasę przez prawie 10 miesięcy w postaci wyciągów i innych księgowych gówien, ale jakby brak pisemnej informacji o takiej "podwyżce" ale czy jest jakakolwiek opcja, żeby się przed nimi obronić? Najbardziej zależałoby mi na szybkim rozwiązaniu umowy.

#pytaniedoprawnika #pytanie #prawopracy #prawo
  • 15
  • Odpowiedz
@r4do5: Mam największe doświadczenie, unikatowy zakres kompetencji w którym obecnie nikt nie potrafi mnie zastąpić, poza tym oferują gówniane warunki więc mało rąk do pracy a głównodowodzący to totalny zjeb któremu mopa bym nie powierzył do zarządzania i #!$%@? go całkowity brak profesjonalizmu. Nie muszę mówić jaką daje perspektywę na porozumienie ostatnia sytuacja, gdzie kolega zatrudniony na śmieciówce chciał zmienić pracę, oferował, że zostanie 2 tygodnie "wypowiedzenia" w firmie a
  • Odpowiedz
@Tasde: Jak czytam takie rzeczy to #!$%@? mnie strzela – wszędzie #!$%@? ludzie na pozycjach mających wpływ na życie innych ludzi ;/.
  • Odpowiedz
@sorhu: Chce uzależnić wypowiedzenie od wypłaty bo zasadniczo nie robi mi różnicy czy będę w tej firmie 3 czy 4 miesiące a głównym celem jest wyplątanie się z tego maks do końca listopada bo nowa robota. Z tym, że #!$%@? sytuacja, bo albo mnie puszczą w grudniu i mam inną robotę, albo mnie przetrzymają do lutego/marca i zostaje bez roboty...
  • Odpowiedz
@Tasde: po prostu idź i powiedz ze chcesz za porozumieniem stron albo od jutra Ciebie nie ma - sprawdź porzucenie pracy, moze jest cos za co moze beknąć pracodawca PiP twoim przyjacielem i moze dzięki temu sie dogadasz, a jak chcesz tam zostac to mówisz ile podwyżki na papierze albo wychodzisz
  • Odpowiedz