Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj malina z #domoticz zaczęła dziwnie działać, więc jej zapuściłem reboot. Po tym już nie wstała. Pic included.

Na karcie mam sporo cennych rzeczy, więc zrobiłem jej obraz na boku i postawiłem Raspbiana na nowo. Malina startuje git. Po przywróceniu obrazu na kartę znów zwiecha przy starcie.

I cannot into #linux, więc może ktoś podpowie co się mogło spieprzyć?

#raspberrypi
Pobierz tomek_olo - Mirki, dzisiaj malina z #domoticz zaczęła dziwnie działać, więc jej zapuś...
źródło: comment_MmNzcZcbEFal9Y5HphJaJRTSC9R4XCKx.jpg
  • 11
@tomek_olo: a wait, masz linuksa na innym pc w domu niż malina? Bo chodzi mi oto, żebyś zrobił "sprawdzanie błędów na dysku" na każdej partycji na karcie sd i jeśli masz windę to są dwa problemy:
1. Windows z jakiegoś powodu nie widzi partycji na pendrivach i kartach sd (uznaje tylko jedną partycję)
2. Windows nie rozumie Linuksowych systemów plików, więc i tak nie ogarnie.
Miałem tak kilka razy na dysku
@jig_: jak przescrollować tego loga w górę? da się wgl?

@Illidank: jak to wywołać jak mi nie ładuje wgl systemu? z tego co widzę ten firmware i tak leży na karcie

@LosEvilos: sprawdzałem na 2 zasilaczach - to samo

@Kryspin013: nie mam linuxa na innym kompie... Ad. 2 - możesz podrzucić jakiś link do poczytania how-to?
@tomek_olo: To jest takie łączenie wiedzy podstawowej z obsługi Linuksów więc w necie raczej bezpośrednio tego nie znajdziesz. Coś w stylu jakbyś miał działanie matematyczne z dodawaniem dzieleniem i potęgowaniem - bezpośredniego rozwiązania nie znajdziesz, musiałbyś poczytać o każdym z nich.

Ale kończąc to #!$%@? mogę ci rozpisać jak to zrobić:
1. Bierzesz nową kartę SD
2. Wgrywasz na nią raspbiana
3. Bierzesz czytnik kart sd na usb
4. Wkładasz do