Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może ubiegał się o odszkodowanie za odwołany/opóźniony lot Ryanair (NIE zwrot, tylko odszkodowanie)? Wypełniam właśnie formularz https://eu261expenseclaim.ryanair.com/?lg=PL i jest tam miejsce na załączenie rachunków związanych z kosztami które się poniosło podczas oczekiwania na następny lot, ale ja wylatywałam z Polski, więc takich kosztów nie poniosłam.

Co nie znaczy, że mi to nie pokrzyżowało planów, bo musiałam kupić 4 razy droższy bilet następnego dnia Wizairem, bo na alternatywny lot, który proponował Ryan (2 dni później) nie było już miejsc. Załączyć screeny karty pokładowej Wizzaira? Nic nie załączać? Kurde nie wiem.
#lotnictwo #podrozujzwykopem #ryanair #latanie #pytanie #pomocymikroby
  • 10
@kociooka: strajk pilotów nie jest przesłanką do niewypłacenia odszkodowania. Praktycznie jedyną przesłanką są warunki meteo. Nawet usterka techniczna teoretycznie nie jest taką przesłanką (poza zderzeniem z ptakiem).
  • 0
@grigoryi wiesz ja już różne wersje słyszałam, czytałam na forum fly4free że dziewczyna wniosła o odszkodowanie za odwołany lot tego samego dnia co ja i jej ryan odpisał, że jeśli zwrócili jej kasę za bilet (a mi też zwrócili) to już nie ma prawa ubiegać się o odszkodowanie. Inni z kolei jej napisali, że jeśli to było z powodu strajku, to i tak nie dostanie kasy, bo przewoźnik nie ma na to
@kociooka: słuchaj, trochę o tym wiem bo pracuję w lotnictwie i powiem Ci tak. Przeczytaj sobie regulację UE na temat odszkodowań regulacja , tam masz wszystkie warunki. Jeśli nie spełniasz warunków zawartych w rozporządzeniu to możesz dochodzić hajsu przez pozew cywilny. Regulacja jest krótka i warto ją przeczytać i zrozumieć i być świadomym na przyszłość. To nie tak, że nie chcę Ci pomóc ale jak przeczytasz, zrozumiesz i zapamiętasz to ta
@kociooka: opozniony lot Cz odwołany? Jak odwołany z przyczyn linii lotniczej, np usterka techniczna, choroba pilota, to należy Ci sie odszkodowanie zależne od długości trasy.sa jeszcze rożne alternatywy gdy linia załatwi Ci lot w określonym czasie. Doczytaj w rozporządzeniu we261 natomiast jeśli jest opóznienie to powyżej 2 h linia ma ci zapewnić posiłki i wyżywienie w ilości adekwatnej do czas oczekiwania. Jeśli nie zapewniła a masz rachunki to im wyślij. Jak
@kociooka: tsrajk pilotów linii to przyczyna zależna od przewoznika wiec należy sie odszkodowanie. Jeśli linia odmówiła zapłaty teraz pozostaje tylko zwrócić sie do firmy prawniczej, wpisz w wyszukiwarce opozniony samolot to wyskoczą Ci takie firmy, biorą prowizje jak odzyskają pieniadze
@kociooka: miałem identyczną sytuację. musiałem przebukować na wizz bo ani się dodzwonić do nich nie dało, a internetowo nie dało rady zmienić lotu, bo już były niedostępne na tej trasie a zmienić trasy online się nie da w takim wypadku. załączyłem w PDFie fakturę od Wizza i jeszcze bilet za autobus bo musiałem leciec na inne lotnisko a samochód stał na innym. tak samo jak ty, wystąpiłem o zwrot kasy za
@kociooka: dzis dostałem mail z potwierdzeniem, że uznali moje roszczenie i 500gbp ma polecieć na konto, więc moją powyższą odpowiedz można uznać za miarodajną. oczekiwanie na odpowiedź trwało półtora miesiąca.
#ryanair wybaczam ci!