Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #piwowarstwo zamierzam na własne wesele przygotować swoje piwo. Zaplanowałem, że w ramach prezentu każdy dostanie butelkę mojego piwa, ale nie wiem co zrobić z nalewaniem piwa w trakcie wesela. Z początku myślałem o użyciu Corneliusów, ale znalazłem je od 200zł i z tego co czytałem trzeba do nich dokupić nalewak, rurkę i butlę z CO2. Więc na 4 Corneliusy (koło 80L piwa) wydałbym ponad 1000zł. Zastanawiałem się czy nie kupić 5L party kegów z zintegrowanym kranikiem (każdy kosztuje 30zł) ale one są jednorazowe. Dlatego zastanawiam się czy nie ma jeszcze jakiejś lepszej opcji, ale praktycznej i takiej żebym kupiony sprzęt mógł używać w przyszłości. Doradzicie?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toms94: ja na swoje wesele lałem do kegów z głowicą jak do żywca(zwykłe 30L kegi, ważne żeby pasowały pod głowicę nalewaka). Nalewak dostałem w gratisie do sali weselnej. Teraz z tych kegów planuje zrobić sobie gar zacierny ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Toms94 Nasze wesele było trochę inne, bo najpierw obiad z rodziną i później impreza ze znajomymi i tam było najwięcej alkoholu. Generalnie poszło ok. 1l piwa na głowę i ok. 0,7l na parę, do tego wino (nie pamiętam, ile poszło, ale też całkiem sporo, bo różowe raczej piły wino).
  • Odpowiedz