Wpis z mikrobloga

@smatthy:
jak ktoś mnie oślepia swoim lewym światłem mijania w momencie kiedy nawet nie ma nocy tylko zmierzch to coś jest nie tak. Nie wmawiaj mi, że nie ma ludzi z rozregulowanymi światłami, ludzi, którzy kupili używane lampy nie biorąc pod uwagę, że mogą pochodzić z anglików i tych którzy nawet nie pomyślą, żeby je prawidłowo ustawić.
@bobbyjones dlatego jak dla mnie to w standardzie powinni być już montowane automatyczne poziomowanie świateł przednich, zamiast np. czujników ciśnienia w oponach. Ok, ciśnienie w oponach jest istotne i ma wpływ na bezpieczeństwo lecz wydaje mi się, że lekko niedopompowana opona jest jednak mniejszym zagrożeniem niż źle ustawione światła - szczególnie jesienią gdy szybko robi się ciemno i często pada deszcz.
dlatego jak dla mnie to w standardzie powinni być już montowane automatyczne poziomowanie świateł przednich


@o1zo: Tylko samochody z automatycznym poziomowaniem świateł też wymagają okresowego, manualnego ustawienie prawidłowej pozycji... no i przy "prawdziwych" ksenonach poziomowanie jest w standardzie, a jak widać na zdjęciu nie zawsze daje radę...
Wydaje mi się, że wystarczyłoby bardziej skrupulatne podejście do przeglądów, bo przy tej skali zjawiska, nie myślę że te wszystkie samochody, które świecą światłami