Wpis z mikrobloga

@LewackiKrul: Euroliga > Eurocup > Liga Hiszpańska > Liga Mistrzów > PLK :P

Euroliga i Eurocup są organizowane przez prywatną firmę (największe kluby europejskie kiedyś wkurzyły się na federację i same zorganizowały sobie zawody). I długo to były jedyne międzynarodowe europejskie rozgrywki. Ale kilka lat temu (chyba 3-4) FIBA (Europejska Federacja Koszykówki) zdenerwowała się że nie trzepie na tym hajsu i zorganizowała swoje rozgrywki (Ligę Mistrzów). Najlepsze europejskie kluby dalej mają
@arkblame: No właśnie ja pamiętam tę "Euroligę", która była najbardziej prestiżowa. Później faktycznie coś mi świta, że był jakiś dym, ale nie pamiętam ocb (już mi wytłumaczyłeś), a teraz widzę #!$%@?ło pucharów...

Ok, czyli nadal Euroliga jest tą najnaj. Dzięki za odpowiedź.
@arkblame:

W tym sezonie Liga Mistrzów (3ci poziom) trochę podgoniła ULEBowy Eurocup (2 poziom), mają mistrzów Francji i Włoch np.

@LewackiKrul: Tu: https://en.wikipedia.org/wiki/European_professional_club_basketball_system jest fajnie pokazana ewolucja rozgrywek i ich poziomów na przestrzeni lat. Obecnie jak widze przy poziomie 2 i 3 jest "disputed" jak niegdyś przy Eurolidze i Suprolidze :) Czyli FIBA sobie rości prawa że to ich puchar jest tym drugim po Eurolidze :)