Wpis z mikrobloga

Mirki z #medycyna
Z powiększonymi węzłami chłonnymi (już z 1,5 roku to trwa - ale stabilnie tak samo) na szyi iść do lekarza pierwszego kontaktu czy od razu do jakiegoś specjalisty (nie wiem właściwie do jakiego - onkolog chyba jeszcze nie?). Pytam się bo jak mam dostać od rodzinnego skierowanie do specjalisty i poklepanie po plecach to wolę sobie darować i iść do tegoż specjalisty od razu, a od specjalisty już skierowanie na USG czy biopsję.
Po prostu w związku z tym że mam wykupiony pakiet przez firmę, nie widzę sensu zaliczać rodzinnego jak nie jest to niezbędne. Z urazami narządów ruchu od razu idę do ortopedy, ale tu po prostu wiem do jakiego specjalisty trzeba iść.
  • 12
@ajzaofficial: Byłem już u dentysty. Pantomogram nic nie wykazał jeśli chodzi o wady w środku. Zęby mnie nie bolą, a dentystka powiedziała, że od zębów to raczej węzły bliżej szczęki a nie krtani by były powiększone.
No chyba, że dla zasady, stojąca ósemka, ale wątpię bo ona już stoi kilka lat. Muszę ją wywalić, ale na razie nie daje negatywnych oznak więc trochę mi na to szkoda pieniędzy.
@pietryna123: Nie no bez przesady. Jak Ci nic nie mówi rodzinny to idź do onkologa, będziesz czekał kilka dni i nie musisz mieć skierowania. Obejrzy, ew. skieruje Cię na jakieś badania. Powiększone węzły utrzymujące się długo to nic normalnego.