Wpis z mikrobloga

Zaczęło się!

12 tygodni pojawił się mój pierwszy post odnośnie wspólnej nauki szeroko rozumianego Data Science
Przez ten czas zgłosiło się ponad 80 chętnych osób, część już nawet zaczęła przed oficjalnym startem (czyli dziś).

W ramach motywacji, będę tak pewnie co +/- 2 tygodnie informował o postępach, ile się wykruszy czy w ogóle całość padnie (nie padnie, bo zostanę ja ;) ).

Po 4 tygodniach zostanie połowa? 10%? Zobaczymy, zobaczymy ile procent w ogóle zacznie :)

Poziom jest zróżnicowany, więc czeka nas zarówno poznawanie samogo #datascience jak i #naukaprogramowania #python oczywiście (no i R)

Zobaczymy i życzę sobie i uczestnikom wytrwania :)
Bo Data Science, Machine Learning itd. może mieć całkiem niezła przyszłość w ciągu najbliższych lat, lepiej być jednym z tych pierwszych :)

#inompex
  • 25
  • Odpowiedz
@LowcaG: Zdajesz sobie sprawe, ze pracujecie na algorytmach opracowanych w latach 50-tych (perceptron Franka Rosenblatta w 1957), 60-tych (nearest neighbour 1967) i 70-80tych (rekurencyjne sieci neuronowe 1982). Te technologie miały przyszłość również 70 lat temu, kiedy je opracowano.
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawe, ze pracujecie na algorytmach opracowanych w latach 50-tych (perceptron Franka Rosenblatta w 1957), 60-tych (nearest neighbour 1967) i 70-80tych (rekurencyjne sieci neuronowe 1982).


@biwalencik: No i? Matematykę "wymyślono" jeszcze wcześniej i to wcale jej nie dyskredytuje.( ͡° ͜ʖ ͡°)

e technologie miały przyszłość również 70 lat temu, kiedy je opracowano.


@biwalencik: Fajnie, ale je nie piszę o technologiach tylko o branży.
Jeszcze parę
  • Odpowiedz
dajesz sobie sprawe, ze pracujecie na algorytmach opracowanych w latach 50-tych (perceptron Franka Rosenblatta w 1957), 60-tych (nearest neighbour 1967) i 70-80tych (rekurencyjne sieci neuronowe 1982).


@biwalencik:
PS. Google, FB, Netfix itd. jakoś się tym w sumie nie przejmują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LowcaG: Gość w sumie ma racje, szkoda tylko że ta racja o niczym nie świadczy :D
(Oraz warto dopowiedzieć, że może i technologia była, ale nie było mocy obliczeniowej i skutecznie, i ciągle obniżanego progu wejścia poprzez coraz to łatwiejsze programy/języki programowania etc.).
Dokładnie to samo można powiedzieć o relacyjnych i nierelacyjnych bazach danych (oraz o hurtowniach). Przecież te technologie są obecne od ~40lat, a biznes BIowy bardzo mocno ostatnio wystrzelił
  • Odpowiedz
@LowcaG: Idąc jego tropem myślenia można powiedzieć

Co za debile jarają się samochodami, przecież koło to wymysł prehistoryczny a silnik spalinowy to ma jakieś 150 lat (Autorem koncepcji silnika spalinowego był Philippe Lebon a pierwszy silnik, który znalazł zastosowanie stworzył Étienne Lenoir w roku 1859).


  • Odpowiedz
@biwalencik bardzo fajnie, że wiesz kiedy wymyślono knn i sieci neurnowe, gratulacje, ale o co się rozchodzi? czy 70 lat temu firmy dysponowały terabajtami danych? czy 70 lat temu dostępne były komputery, które te dane mogłby zamienić w wiedzę? czy 70 lat temu zwykły kowalski miał dostęp do infrastruktury gdzie może zrobić jakąkolwiek analizę ilościową? czy 70 lat temu też podaż wykwalifikowanych data scientistów nie doganiała popytu? ehh
  • Odpowiedz
@biwalencik bardzo fajnie, że wiesz kiedy wymyślono knn i sieci neurnowe, gratulacje, ale o co się rozchodzi? czy 70 lat temu firmy dysponowały terabajtami danych? czy 70 lat temu dostępne były komputery, które te dane mogłby zamienić w wiedzę? czy 70 lat temu zwykły kowalski miał dostęp do infrastruktury gdzie może zrobić jakąkolwiek analizę ilościową? czy 70 lat temu też podaż wykwalifikowanych data scientistów nie doganiała popytu? ehh


@Iesuz: @LowcaG:
  • Odpowiedz
Jednym z pierwszych to mogłeś być w latach 70-80.


@piotrb: No tak, chociaż jak wspomniałem, chodzi o branżę i rynek pracy(czy sam biznes) a nie o algorytmy, wcześniej bo prostu nie istniało to w (że tak powiem) realnym życiu.

No ale aby mieć pełen kontekst trzeba było by zajrzeć na tag #inompex , a z drugiej strony nie wiem kto by mógł pomyśleć, że chodziło mi o algorytmy ;) ot zwykłe
  • Odpowiedz
Widze, ze towarzystwo drazliwe.

Wiec odpuszcze sobie.

Piotrb prawidlowo zrozumial moje intencje. Nie czepiam sie, tylko chcialem zwrocic uwage na pewna ciekawostke.

Mniej jadu panowie...
  • Odpowiedz
@Canova
Nikogo nie osadzilem. Zwrocilem uwage na dziwnie brzmiace "lepiej byc pierwszym" w kontekscie nauki uzywania narzedzi wymyslonych 70, 50 lat temu.

Wydalo mi sie to zabawne. Ale widze towarzystwo sciagnelo ksiazke do machine learning z chomika i polknelo kij.

Nastepnym razem dodam smieszna buzke, zeby kazdy zrozumial.
  • Odpowiedz
  • 0
@biwalencik oh widze uraziłem pana bo zle zrozumialem ta ukryta ironie. Po tonie wypowiedzi widze ze pan z naukowego środowiska co mi do pana wioskowemu głupkowi. Oj oj.
  • Odpowiedz