Wpis z mikrobloga

Od dawien dawna wiadomo że to co politycy nam mówią a to co myślą nie musi zawsze iść w parze.

Przeglądając prasówkę internetową jak to zazwyczaj robię co dzień natknąłem się na pewną ciekawostkę. Kieeedyś dawno dawno temu czytałem pewną książkę pseudonaukową(pseudo ponieważ im więcej stron przeczytałem tym bardziej treść zawarta w niej wydawała mi się hmmmm... zmyślona/niepotwierdzona) o zachowaniach ludzi. Właściwie to o przypuszczalnym czytaniu mowy ludzkiego ciała. Wracając jednak do tematu, oglądając urywek wywiadu z Panem Profesorem Leszkiem Balcerowiczem zauważyłem w dwóch momentach pewien bardzo charakterystyczny gest, drapanie w okolicach nosa/po nosie. Jak pewnie się domyślacie ten oto łatwy w odczytaniu gest oznacza delikatnie mówiąc mijanie się z prawdą. Oczywiście istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo że Pan Profesor jest przeziębiony/ma katar/jest uczulony lub cokolwiek w tym stylu, ale jednak istnieje też ułamek prawdopodobieństwa że coś z tej książki może się zgadzać. To teraz aby zbytnio nie zanudzać sprawdźmy w jakich momentach to się stało:

Link do wideo: https://www.tvn24.pl/balcerowicz-o-wiekszych-wydatkach-na-obronnosc-kropka-nad-i,783933,s.html

1. 0:05 > W skutek polityki pisu grozi nam stopniowe spowolnienie gospodarki(drapanie w okolicach nosa).
2. 0:53 > Kraj, którego gospodarka szybko rośnie, stać na wiele ale(drapanie w okolicach nosa) w skutek polityki pisu będziemy stopniowo przeżywać spowolnienie(...).

Sami widzicie, dwa fragmenty wypowiedzi o dość podobnym temacie(prawdopodobieństwo się zwiększa( ͡° ͜ʖ ͡°))

Podsumowując, takich rzeczy jest masa w polityce, często właśnie politycy wykonują podstawowe gesty mowy ciała podczas swoich wypowiedzi przed kamerami. Czy one na prawdę obnażają ich prawdziwe intencje? Nie wiem, na pewno nie zawsze, nawet powiedział bym że większość takich gestów to zwyczajny zbieg okoliczności. Jednak wydaje mi się że warto zapalić sobie czerwoną lampkę kiedy wychwycimy jakieś podejrzane gesty u naszych rozmówców.

Jeszcze chciałbym tylko dodać że Pana Profesora Leszka Balcerowicza bardzo szanuję za do co zrobił dla naszej gospodarki w okresie transformacji. To dzięki niemu jesteśmy tu gdzie jesteśmy i możemy (niestety)marnować pieniądze na socjalizm. Jednak podejrzana nachalność jego gestów skłoniła mnie do napisania tego wpisu.

#polityka #psychologia #parapsychologia #spiseg #balcerowicz #fakty #kropkanadi #zapraszamdodyskusji #gownowpis #pis #po #polska #gospodarka #mowaciala
Pobierz lasarus - Od dawien dawna wiadomo że to co politycy nam mówią a to co myślą nie musi ...
źródło: comment_TlU1FTgLnPvMQNuvmQSEX0Vvfq2GovMl.jpg
  • 4