Wpis z mikrobloga

Ludzie ale ja jestem #!$%@? mam 26 lat całe życie mieszkam w miejscowości ok 1000 ludzi i nigdy w życiu nie byłem w dużym mieście... Jak tam jest?
Oczywiście za granicą ani na morzem też nie byłem... Myślałem żeby może pojechać pociągiem do #warszawa zimą w tajemnicy przed matką ale się boje ze się zgubie....
#pytanie #kiciochpyta #oswiadczenie #przegryw #feels ##!$%@?
  • 40
@iloveyouaga Może wyprowadz się od matki, najlepiej do Warszawy i żyj.
W tym mitycznym mieście (i w innych dużych też) praca za minimalną krajową leży na ulicy tylko trzeba się schylić. A potem są już szerokie możliwości edukacji, rozrywki i samorealizacji. A ty siedzisz w tej wsi i się uzalasz.
Problem jest tylko w tym, że by zacząć od zera życie trzeba spiąć poślady i zasuwać równo. A tego się wielu osobom
@iloveyouaga Pójdź na studia, dostaniesz akademik za 400 zł i pewnie jakieś stypendium, bo zakładam że jesteś biedny. Przez pół roku możesz tam mieszkać bez uczenia się.
Z uczniem się możesz pracować i podnosić swoje kwalifikacje a przy okazji mieszkać przez wiele lat za te 400 zł.
@Piwniczanin Ja nie jestem w sytuacji OPa, ale jeśli myślisz że coś mu podadzą na tacy to nie. Początki są ciężkie, nie wiem jak sobie wyobrażasz np skończenie szkoły nie pracując jednocześnie a na to potrzeba czasu.
A ty co? Pojechałeś do Warszawy czy Londynu ze swojej pipiduwy nie skończywszy nawet głupiego liceum a tam czekał na Ciebie prezydent miasta z kluczami do nowej willi i by zrobić ci loda?