Wpis z mikrobloga

  • 3229
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie #!$%@? to nagłe zainteresowanie TVP, wcześniej nikt nie cisnął beki z rurka który molestował asystentki, z "propagady" jaką robił TVN nie raz i nie raz będzie jeszcze to ćwiczył . Serio ludzie otwórzcie w końcu oczy, bo wszyscy piszą że Polska się #!$%@? ale w rankingach i statystykach stale rośniemy a jak zapytasz kogoś czemu nienawidzi Prezesa to słyszę tylko "bo ma #!$%@? ryj" Wiem że większość powie że jestem #!$%@?
  • Odpowiedz
@pasibrzuch: Gdzie kaleczenie? "Dla mnie to smakuje jak marakuja, a dla Ciebie?". "Jak dla mnie, to ta sytuacja śmierdzi", "jak dla mnie, to nie powinni tego robić".
Co Ci tu nie pasuje? Tak wygląda język polski.
  • Odpowiedz
@pasibrzuch: A takie zdanie "dla wielu ludzi katastrofa w Smoleńsku to zamach" albo "dla sądu nie jest to wystarczający dowód"?

Język polski nie zawsze jest w 100% logiczny.
Na przykład "spod lady" czy "skąd to wziąłeś". Przecież de facto są to błędne formy, które powinny brzmieć "z pod lady" i "z kąd to wziąłeś". Bo wziąłeś coś "z szafy", a nie "sszafy".
A podwójne zaprzeczenia

@pasibrzuch: po co
  • Odpowiedz
@pasibrzuch: A co brzmi dla Ciebie bardziej sensownie: "Panie, sprzedaj mi Pan ten samochód" czy "Niech Pan mi sprzeda ten samochód"?
Serio zwracasz się do ludzi w trzeciej osobie? Przecież od tego jest forma drugoosobowa.
  • Odpowiedz
@pasibrzuch: xD
Jak do ściany.

wróć do nauki polskiego na poziomie podstawówki, szczególnie przyłóż się do odmiany osobowej czasowników, może zrozumiesz co jest nie tak w używaniu formy trzecioosobowej kiedy zwracasz się bezpośrednio do danej osoby.

Nie rozumiesz geniuszu, że język nie zawsze funkcjonuje
  • Odpowiedz