Wpis z mikrobloga

z fb Seksizmu naszego powszedniego a propos akcji #metoo #jatez, godne przeklejenia

#notallmen!!! #whataboutmen??? #alsomen!
Kobiety (i mężczyźni, którym nikt nie miał tego za złe!) wzięły udział w akcji #metoo #jatez i wywołało to tyyyyle szumu wśród mężczyzn, że nawet nie wiedziałam co wybrać do tego posta, no nie mogłam się zdecydować, jak to Typowa Kobieta™, he, he. He.
1. ALE PRZECIEŻ NIE WSZYSCY FACECI TACY SĄ.
Nie? Ufff, co za ulga! Od razu czuję się lepiej. Tak, wiemy, że nie wszyscy mężczyźni są molestatorami, gwałcicielami. Serio. Znamy takich co nie są. Ale dzięki, że to napisałeś, doprawdy, to było "bardzo potrzebne" w tej dyskusji o kobiecej krzywdzie.

2. A CO Z MĘŻCZYZNAMI?! TEŻ SĄ KRZYWDZENI.
Tak, wiemy, że mężczyźni są krzywdzeni. Mogą przyłączyć się do akcji i nikt ich za to nie zje. Serio. I wbrew temu co ci się wydaje, to pamiętamy o nich. Szkoda, że ty najwyraźniej pamiętasz tylko przy okazji poruszania tematu kobiecej krzywdy.

2.1. O NAS NIKT NIE WALCZY!
O nas też nie, walczymy same o siebie i o siebie nawzajem.

Zacznij i ty.
2.2. BO NAS TO NIE RUSZA, NIE PRZEJMUJEMY SIĘ.
No to śmigaj stąd, skoro cię to nie rusza i przestań wtryniać mi się w rozmowę, którą masz gdzieś, do której dołączyłeś tylko po to żeby kobiety przypadkiem nie poczuły się zbyt ważne.

3. PRZESADZACIE, SZUKACIE UWAGI!
Problem polega na tym, że nie przesadzamy. Nawet jeśli tobie wydaje się, że przytrzymanie za rękę odchodzącej dziewczyny jest niewinnym dotykiem i nie zrobiłeś nic złego, to nie znaczy, że tak jest naprawdę. To nie twoja optyka się tu liczy, tylko osoby, która źle się poczuła przez to co zrobiłeś. I czy naprawdę wydaje ci się, że któraś z kobiet użyła tego hasztaga żeby „zwrócić na siebie uwagę”? Jej post utonął w morzu innych. Morzu, bo taka jest skala tego zjawiska jakim jest molestowanie kobiet. Nie martw się o nadreprezentację, raczej mamy tu nadal do czynienia z niedoszacowaniem, bo po pierwsze nie wszyscy mają facebooka, twittera, instagrama itd., a po drugie wiele kobiet bało się ujawnić, bało się pokazać swoim znajomym, że coś takiego je spotkało. Może bały się, bo mają w znajomych kogoś takiego jak ty, kto od razu zacznie deprecjonować ich doświadczenia? Po trzecie są też osoby, które tak bardzo przywykły do nieodpowiednich zachowań mężczyzn w swoim otoczeniu, że już nawet tego nie zauważają, albo wyrzucają je z pamięci, dla ochrony poczucia własnej wartości.

4. NIEDŁUGO NIE BĘDZIE MOŻNA NAWET SPOJRZEĆ NA KOBIETĘ.
A wiesz, że już nie można? Są różne rodzaje patrzenia i jeśli chcesz spojrzeć na kobietę jak na kawałek mięsa to lepiej zamknij oczy. Jeśli chcesz wpatrywać się w jej cycki, zamknij oczy. Jeśli chcesz nie spuszczać z niej wzroku chociaż widzisz, że jest to dla niej krępujące, zamknij oczy. Jeśli obawiasz się lub podejrzewasz, że jakieś twoje słowa, gesty, dotyk (bue) mogą nie być pożądane przez drugą osobę i mogą być źle odebrane to nie rób/nie mów tego. Proste? Proste. Ale że co, bo ty chcesz popatrzeć, zagadać, dotknąć? Trudno. Myślę, że przeżyjesz bez tego. Jeśli nie przeżyjesz to jest duża szansa, że zostaniesz obleśnym dziwakiem, który narusza cudze granice. Jest duża szansa, że już nim jesteś.

5. GDYBY MNIE KTOŚ CODZIENNIE MOLESTOWAŁ TO BYM TO NA POLICJĘ ZGŁOSIŁ, BO TYLKO TAK DA SIĘ Z TYM WALCZYĆ, A NIE JAKIMIŚ HASZTAGAMI.
Spoko, to zróbmy tak, że ja cię zmolestuję niby (bo za twoją zgodą), a ty pójdziesz to zgłosić na policję. I powiesz mi jak ci poszło.

6. NA CO TO WSZYSTKO, MYŚLICIE, ŻE KTOŚ TO LICZY? BUAHAHA.
Tak, ktoś to liczy. Możesz sam poszukać jakie hasztagi są teraz najpopularniejsze. A popularne to znaczy zauważalne. Dla zwykłych użytkowników SM oraz dla mediów. I o to właśnie chodziło, żeby pokazać jak wielkim jest to problemem, jak wiele kobiet dotyka, pokazać skalę zjawiska.

7. EHE JASNE, CHCIAŁYBYŚCIE.
Rzuć się w gówno.

Drodzy Mężczyźni (wielką literą, więc szacunek, kumacie sprawę), nadchodzi taki moment w życiu każdego człowieka, kiedy jedyną właściwą rzeczą jest przymknięcie się i słuchanie. I na tym teraz polega wasza rola. Macie słuchać. Nas. Przyjąć do wiadomości nasze komunikaty. Zrozumieć. Okazać współczucie, jeśli was na to stać. Chcecie pomóc jakoś bardziej, zrobić coś sensownego? Porozmawiajcie z kolegami, rodziną. Zwróćcie im uwagę na ich zachowanie. Reagujcie gdy coś złego dzieje się przy was.
Chciałabym podziękować serdecznie tym z Was, którzy słuchali, współczuli, wsparli. Dziękuję. To naprawdę jest dla nas bardzo ważne.
/JJ

#neuropa #feminizm
  • 11
A wiesz, że już nie można? Są różne rodzaje patrzenia i jeśli chcesz spojrzeć na kobietę jak na kawałek mięsa to lepiej zamknij oczy. Jeśli chcesz wpatrywać się w jej cycki, zamknij oczy. Jeśli chcesz nie spuszczać z niej wzroku chociaż widzisz, że jest to dla niej krępujące, zamknij oczy. Jeśli obawiasz się lub podejrzewasz, że jakieś twoje słowa, gesty, dotyk (bue) mogą nie być pożądane przez drugą osobę i mogą być
via Android
  • 0
@Lawrence_z_Arabii nie porównuj proszę "krzywych akcji" które najczęściej dotyczą olania na portalu randkowym, pokłócenia się z dziewczyną o mycie kubka octem czy innych "poważnych" problemów z tego tagu do problemu molestowania i gwałtu oraz społecznego tabu z tym związanego
poza tym nie widzę żeby, przynajmniej tutaj, akcje z tego tagu spotykały się z atakami - wręcz są mocno plusowane
nie porównuj proszę "krzywych akcji" które najczęściej dotyczą olania na portalu randkowym, pokłócenia się z dziewczyną o mycie kubka octem czy innych "poważnych" problemów z tego tagu do problemu molestowania i gwałtu oraz społecznego tabu z tym związanego


@libmor: przez "krzywe akcje" miałem na myśli wrobienia w cudze dziecko, zdrady, czy tzw. gwałty rozwodowe, czyli wykorzystywanie złego prawa do gnojenia byłego męża przy rozwodzie i wyciąganiu z tego niezasłużonych korzyści majątkowych.
via Android
  • 0
przez "krzywe akcje" miałem na myśli wrobienia w cudze dziecko, zdrady, czy tzw. gwałty rozwodowe, czyli wykorzystywanie złego prawa do gnojenia byłego męża przy rozwodzie i wyciąganiu z tego niezasłużonych korzyści majątkowych.


@Lawrence_z_Arabii: jasne, że tego typu sprawy są ważne, jednak to wciąż nie jest tak duża skala, przynajmniej gdy się zajrzy na ten tag, tego typu sprawy są w mniejszości - w przeciwieństwie do #metoo ktore w krótkim czasie stało
w przeciwieństwie do #metoo ktore w krótkim czasie stało się jednym z najpopularniejszych tagów i dobitnie pokazuje skalę problemu


@libmor: pokazuje skalę problemu, czy to, że afera w Hollywood i poparcie wielu najbardziej znanych na świecie celebrytek zwiększa popularność czegokolwiek? Miesiąc temu molestowanie nie było problemem, że cała akcja rozwinęła się akurat teraz?

podaj mi, proszę, przykład bo chociaż często tu zaglądam i się udzielam nie widziałam nigdy tego typu wypowiedzi
No to śmigaj stąd, skoro cię to nie rusza i przestań wtryniać mi się w rozmowę, którą masz gdzieś, do której dołączyłeś tylko po to żeby kobiety przypadkiem nie poczuły się zbyt ważne.


@libmor: o jak strasznie w punkt... Wczoraj miałem na głowie dwóch takich którym dupy piekły bo lego wydało zestaw "nasa dla dziewczynek" i to było według nich "zmuszanie kobiet do czegoś, czego nie chcą"
@Lawrence_z_Arabii:

pokazuje skalę problemu, czy to, że afera w Hollywood i poparcie wielu najbardziej znanych na świecie celebrytek zwiększa popularność czegokolwiek? Miesiąc temu molestowanie nie było problemem, że cała akcja rozwinęła się akurat teraz?

rozwinęła się, bo zaczęła ją znana osoba - dzięki czemu inne kobiety poczuły pewną solidarność czy śmiałość by wypowiedzieć się - i jeśli śledziłbyś ten tag widziałbyś jak WIELE kobiet go dodaje, popularnych czy nie, zwykłych czy