Wpis z mikrobloga

Powinienem to zrobić przed startem #nba ale robię teraz - kilka wyjaśnień przypominających z "czym się je" #nbastats dla tych którzy zapomnieli, albo dla tych którzy dopiero zaczną się zastanawiać co to za cyferki.

Najważniejsze dwie rzeczy (pytania o to przez cały sezon średnio co 2 dzień):
1. Najlepsza linijka (x-y-z) znaczy ni mniej ni więcej niż to że nikt nie przekroczył wcześniej KAŻDEJ z tych trzech wartości w jednym meczu. Znaczy to też że jednocześnie najlepszą linijką będzie 40-20-20, jak i 20-30-30 - wykluczają się nawzajem. Jeśli ktoś chce szukać najlepszej linijki bezwzględnie - odsyłam do zaawansowanych statystyk typu PER
2. Zdigitalizowane statystyki dotyczące WSZYSTKICH rubryk funkcjonują od sezonu 83/84 więc proszę o nie wytykanie mi tu Gervina czy Westa. Jeśli piszę o "historii" to albo dopiszę że od 83roku, albo nie dopiszę i znaczy to że od 83roku. Jeśli chodzi o rekordy pojedynczych (a nie kombinowane) rubryk - np. pkt. w meczu, lub też statsy w przekroju sezonu - zaznaczę że chodzi o całą historię od lat 40tych, bo te rzeczy są akurat dostępne.

Mniej ważne rzeczy:
3. Jestem neutralny, nie interesuje mnie że się nie lubi Currego, jeśli wyróżnia się on statystycznie, to choćby mi gwałcił psa jak sra na zmianę z kotem, czy wyeliminował Anwil w 1/16 Puchary Saporty w 1999 roku - nie pominę go. Zresztą wiecie że np. pomijałem Raptorsów rok temu, bo statystycznie byli najnudniejsi w całej lidze....
4. ....a propos Raptorsów - bez złośliwości plizzz :D
5. Wybaczacie pomyłki i literówki - często piszę po pijaku/na kacu :D Łatwo się pomylić 26-17->27-16, itd. Beala z Wallem mylę nawet na trzeźwo
6. Tag nie jest autorski, zachęcam do "uzupełniania" moich wpisów swoimi, lub też zwrócenia na coś uwagę w komentarzu, co zapewne zdarzy mi się przeoczyć - w miarę możliwości postaram się doszukać ciekawostek. Większość z Was żyje NBA dużo bardziej niż ja, więc jeśli ktoś na jakichś ESPNach i innych znajdzie coś fajnego - pisać :)
7. Opieram się na silniku wyszukiwania basketball-reference.com ale nie przedrukowuję żadnych postów redditowych i innych.
8. W sezonie regularnym szukam rekordów, serii, zależności związanych z RS, w PO związanych z PO.

O czymś zapomniałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1