Wpis z mikrobloga

Mirki ile #oc może płacić 26 latek z kilkuletnim prawkiem (ale bez doświadczenia bo nie miałem czym jeździć), to byłaby moja pierwsza polisa na #pierwsze4kola albo benzyna z 1.4 albo 1.6 bo nie wiem czy różnica w cenie #ubezpieczenia będzie aż tak duża by warto było się katować w jakimś maluchu z 1.0 czy 1.2 byle by tylko przyoszczędzić na ubezpieczeniu.
Dodam że nie mam na kogo wziąć współwłaściciela, tego typu opcje odpadają.
#kiciochpyta
  • 35
  • Odpowiedz
@nietopies: o kuźwa to nieźle, a mi się 1200 max marzyło :D
ale nie jest jakoś tak że do 26 lat są zwyżki? czyli ja powinienem być już przynajmniej na zero, a może u Ciebie było np. 20-30% zwyżki, gdzieś tak coś czytałem że tak jest
  • Odpowiedz
@waldesss: żadne kalkulatory nie działają, pamiętam jeszcze rok temu kalkulator PZU działał to pamiętam jak sprawdzałem na Corsie 1.0 czy 1.2 to mi pokazywało 860zł, ale teraz już nawet kalkulator PZU woła o numer telefonu, jak takie coś widze to mi się nie dobrze robi, już pewnie nie ma żadnego normalnego kalkulatora bez podawania danych, a potem będą mnie dręczyć ofertami
  • Odpowiedz
@nietopies: Jeśli twój ojciec ma 570zł przy 60% zniżkach to podstawa ubezpieczenia wynosi 1425zł (jak się odejmie 60% zniżki to wyjdzie akurat 570zł), jeśli tobie zaproponowali ponad 2000zł to wychodzi na to że masz 40% zwyżki
  • Odpowiedz
@waldesss: no ale to jest nie możliwe tak tanio, teraz wyliczyłem jeszcze focusa mk2 1.6 100KM to mi wyszło OC za 888zł. Coś za tanio jak na pierwszą polise i totalny brak zniżek. Coś mi się wydaje że ten kalkulator zaniża a jak bym już naprawdę zamawiał to ubezpieczenie to by mi nagle wyskoczyli z ceną 2 razy wyższą
  • Odpowiedz
@waldesss: no ok, ale tam pisało że zniżka za zakup online to 15%, więc bez zniżki podstawa za Focusa wyszłaby 1044zł, aż nie mogę po prostu uwierzyć że tak tanio i dlatego doszukuje się haczyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz