Wpis z mikrobloga

ze zdrowotnego punktu widzenia


Człowieku czy ty myślisz że ktoś kto kupuje "żarówkę" się na tym zastanawia i bierze pod uwagę podczas zakupu, w tym przypadku chodzi tu o wyłącznie funkcje - ma świecić, dawać światło! A nikt normalny nie zastanawia się jakie to światło...

@Kurisutofa:
@blantek: Znam się trochę na źródłach światła, bo jestem elektrykiem, więc wiem i widzę. Mi nie chodzi o cebulowanie i oszczędność na energii elektrycznej, a jedynie o skutki zdrowotne stosowania lamp typu LED. Porównaj sobie widmo spektroskopowe (jeśli wiesz, co to jest) LED'a, żarówki i światła słonecznego (które jest najzdrowsze dla ludzkiego oka, a prawie że tożsame z tym, które oddaje żarówka).

A zresztą, co ja będę ryja strzępił. Kupujcie po
@Kurisutofa: trafiła kosa na kamień bo też jestem elektrykiem i swoje o zrodlach swiatla i ich parametrach wiem. to ty sie upierasz ze produkt o ktorym nic nie wiesz poza ceną jest gownem a nastepnie sie zaslaniasz niewidza innych.
rozumiem ze w domu uzywasz tylko zarowek i swieczek jako sztuczne zrodla swiatla? w wolnym czasie jestes artysta malarzem ze odwzorowanie barw 100% ci potrzebne?

PS nowe ledy maja Ra na poziomie
@blantek: Sprawdzałem ten produkt i nie napisałem, że jest gównem, a jedynie tyle, że jest mało zdrowy dla oczu (czytaj ze zrozumieniem i nie dopowiadaj tego, czego nie było). Ta, a Ty pewnie murarz - tynkarz - akrobata i wszystko wiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie zasłaniam się niewiedzą innych, tylko przedstawiam fakty. I nie wyjeżdżaj mi tu, jak typowy cham. Niech sobie mają, ale naturalności
Sprawdzałem ten produkt


@Kurisutofa: no skoro sprawdzales to koniec dyskusji - wiesz lepiej, bo ja tego w rekach nie mialem. chcialem tylko zwrocic uwage ze nie nalezy wrzucac wszstkich do jednego worka, bo LEDy potrafia byc zajebiste.
Sam uzywam polaczenia halogen+led aby poprawic wspolczynnik oddawania barw i zniwelowac efekt strobo.