Wpis z mikrobloga

Mireczki, zna ktoś przepis na to żeby spać mniej lub tyle samo co zawsze i się wysypiać?
Śpię po 7-8h a wiecznie jestem niewyspany. W weekend bo mogę śpię 10-11h i też jestem nie wyspany. Dodam, że jak śpię krócej np 5h to wstaje mi się łatwo jednak wstajac o 6:30-7 o 12 jestem już jak trup.
Może muszę jeść coś konkretnego, pić, jakieś tabletki na lepszy sen, cokolwiek.
Kiedyś przez krótki okres brałem adrafinil, przez co byłem jak nowo narodzony, dobrze się wstawało, w pracy wyrabiałem 110% normy, bo miałem siły przez cały dzień, a po pracy nie byłem jak zombie tylko jeszcze jakieś zakupki, do galerii handlowej miałem blisko, jakiś długi spacer z Różową i psem, ale jak skończyłem brać - po dwóch tygodniach, wróciło do standardu wiecznie zmęczonego człowieka, który nie umie się skupić na niczym. Jedynym minusem, który mnie martwił to to że pod koniec brania adrafinilu mój mocz miał intensywny zapach właśnie tego proszku - adrafinilu.

Pomożecie?

#sen #spanie #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 52
@KornixPL: To bardzo poważny problem - brak odpowiedniego wypoczynku sprawia, że nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować. Najpierw najprostsze rady, które pomogły mi uporać się z podobnym problemem:
1) Na pół godziny przed zaśnięciem (jeśli kładziesz się o 23 to o 22:30) odłóż wszystkie elektroniczne sprzęty i postaraj się wyciszyć przy muzyce relaksacyjnej i delikatnym oświetleniu (lampka nocna). Migające ekrany pobudzają nasz organizm do pracy i sprawiają, że długo nie da
@anon_2017: To czuć, wąchać nie trzeba było.

@owl_stretching_time: 1. Jeśli chodzi Ci o wyciszenie się w łóżku to raczej marnie mi wyjdzie bo jak dotknę głową poduszki to śpię, śpię całą noc a i tak się nie wysypiam
2. Polecasz coś konkretnego?
3. właśnie witamin raczej nie biorę, piwka przed spaniem też nie bo potem wstaję co 10 minut żeby się załatwić. Przed spaniem piję herbatę, earl greya, ale
lekarz dał mi skierowanie na podstawie badania i po wynikach stwierdził że mam ciężko uszkodzona wątrobę


@rekoj: WTF? Mi pewnie to samo bo mam obecnie gównodietę, bo nie mam siły żeby postać dłużej w kuchni i coś zrobić konkretniejeszego i zdrowszego. Niby Różowa by mogła, ale ja wracając o 16 jestem tak głodny, że do 18 bym nie wytrzymał
@KornixPL:

mam obecnie gównodietę, bo nie mam siły żeby postać dłużej w kuchni i coś zrobić konkretniejeszego i zdrowszego

i tu jest zamknięte koło, które trzeba przerwać. Sam zmagam się z czymś podobnym. Wiem, że mam kiepski tryb życia ostatnimi czasy, nie wysypiam się i źle jem. Wiem doskonale, że wszystkie moje problemy skończą się, kiedy pójdę na siłownię.
Wiem, bo tak już było kilka razy - raz się zbiorę, po
@PerkoS: Hobby mam, ale niestety pogoda nie pozwala popatrzeć na gwiazdy codziennie, były czasy gdzie potrafiłem jechać 15-20km z ciężkim sprzętem, żeby się rozładować i marznąć w polu/łące żeby popatrzeć lub porobić zdjęcia - kilka godzin to 2-3 nad ranem i się zwijałem do domu
@xhxhx: Czyli co, zacząć jeść lżej, treściwiej, brać witaminy i ruszyć dupę, tak?
Nie będzie to łatwe, ale postaram się. Najgorzej jest skąd wziąć tą energię skoro jest jej niedobór ( ͡° ʖ̯ ͡°)