Wpis z mikrobloga

Mam w aucie tak ustawione lusterka, że nie widzę w ogóle swojego samochodu jak się znacznie nie wychylę i mam wrażenie, że jestem w mniejszości. Bo niby po co mam widzieć bok auta? Zauważyłem, że większość kierowców ma ustawione lusterka tak, że duża część auta zasłania widok. Kiedyś jak odebrałem auto od mechanika to specjalnie przed ustawieniem fotela zerknąłem w lusterka i w połowie było widać bok auta. Jak ktoś z was ma lusterka tak ustawione, że widzi przynajmniej kawałek swojego auta to są to luterka ŹLE ustawione. Przez takie złe ustawienie pojawia się tzw. martwy punkt, który jest przyczyną wielu dzwonów #polskiedrogi #samochody #motoryzacja #prawojazdy
nieocenzurowany88 - Mam w aucie tak ustawione lusterka, że nie widzę w ogóle swojego ...

źródło: comment_nkbhf7Zp0FhVgKnwKS3st9zv7vXr5dA1.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Masz kolego źle ustawione lusterka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio, egzamin byś oblał. Poprawnie ustawione lusterko jest wtedy, gdy widzisz jakiś skrawek swojego auta jako punkt odniesienia i dla pewności, że nic nie schowało się w martwym polu. Najczęściej tym punktem jest klamka przednich drzwi.

@kapuczina_corki_somsiada : ja tam jak manewruję do tyłu to się wychylam.


@nieocenzurowany88: Współczuję jak kiedyś przyjdzie Ci
  • Odpowiedz
@piker : ale jak cofam to po prostu wychylam głowę, robię to na tyle rzadko, że brak matwego pola jest wyższym priorytetem i chyba nie powiesz, że widząc klamkę auta masz mniejszy martwy punkt niż jej nie widząc. Ja nie mam w ogóle bo sprawdzałem to już wiele razy dając się wyprzedzić komuś z prawej.
  • Odpowiedz
chyba nie powiesz, że widząc klamkę auta masz mniejszy martwy punkt niż jej nie widząc.


@nieocenzurowany88: Wyobraź sobie, że nie mam. Mam poprawnie ustawione lusterka, zgodnie z literą prawa i doświadczeniem i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z tego tytułu.

ale jak cofam to po prostu wychylam głowę


@nieocenzurowany88: Wychylając głowę przez okno tracisz 3/4 pola widzenia, zaś nie każde auto ma tylną szybę przez którą cokolwiek widać.
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc: podbijam, jezdze tandemem i zestawem. Napisalem, ze powinno sie korzystac o ile jest. Nie kazdy ma takie umiejetnosci jak ja i dla wlasnego spokoju, zeby nie potracic czlowieka, powinien patrzec przez tylko szybe. Bo jedzie - do tylu.
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc: podbijam, jezdze tandemem i zestawem. Napisalem, ze powinno sie korzystac o ile jest. Nie kazdy ma takie umiejetnosci jak ja i dla wlasnego spokoju, zeby nie potracic czlowieka, powinien patrzec przez tylko szybe. Bo jedzie - do tylu.


@peszmerd: Uwierz, o wiele więcej stłuczek powstaje z powodu patrzenia do tyłu niż na lusterka. Uważnie obserwując lusterka da się widzieć niemalże wszystko, ja sam często ciężarowym włączam się
  • Odpowiedz