Wpis z mikrobloga

#playstation #konsole #pcmasterrace Skoro developerzy Gran Turismo mówią, że ich gry mogą chodzić w 8k, to chyba coś jest na rzeczy. To są japońce, tam nikt się nie wstrzeli z głupotą podkreślając najważniejszą wadę Playstation 4 - udawane 4k. Przecież ta firma należy do Sony, robiliby za karę sushi przez następne 20 lat. Na moje, konsola Playstation 5 wyjdzie i pozamiata, a komputery długo jej nie dościgną ;) Pożyjemy, zobaczymy. Nie jestem fanem konsol, ale chętnie się przesiądę, a komputer z linuxem wykorzystam tylko do pracy. Czemu? #!$%@? mnie Windows 10 i kierunek, w którym to wszystko zmierza.
Playstation 4 już nie kupię, bowiem grafika wygląda jak kupa i moja integra ma lepszą ;)
  • 13
@Veaon: ok ;)
Zalety konsoli:
-podłączasz do TV, wkładasz płytkę z grą i nic Cię nie interesuje
-community graczy online jest znacząco wyższe niż na PC, przez to, że gracze się rozpraszają po niezliczonych PCtowych tytułach, a na konsolach liczba jest w jakimś stopniu ograniczona
-dzięki legalnej wymianie gier, gry wydane np. 3 lata temu żyją równie intensywnie co po premierze, serwery pełne, jest akcja
-nie musisz używać Windows 10
-cena,
@FLAC: dlatego może jeszcze nie mamy Playstation 5, Sony milczy, ale coś jest na rzeczy. Problemem jest GPU, cenowo nvidia w SLI podniesie cene konsoli do jakiś 3-4k, to jest nierealne, więc może będzie dedykowana karta dla PS5 od AMD i Ryzen w nowym procesie
@grubasnasilowni: z serwerami też nie prawda, od razu po premierze nowej części serwery poprzedniej pustoszeją prawie do zera, miałem tak i z bad company 2 po premierze BF3 i z codami tak jest, z gran turismo, GTA need for speed etc
to na PC multiplayer żyje znacznie dłużej, bo masz nieoficjalne serwery które są dostępne po tym jak producent wyłączy swoje (choćby Test Drive Unlimited) i dzięki modom (Zelda emulowana na PC może mieć mody xD)
@FLAC: wiesz... mnie już męczy patrzenie ze smutkiem na nowe gry, które mi nie pójdą. Mam procesor i7 quad w lapku, ale kartę 540m, to znaczy, że mam to wyrzucić? Wydajność w pracy jest taka, że starczy mi jeszcze na kilka lat o ile się z czasem nie #!$%@?.
@grubasnasilowni: to znaczy nie kupować laptopa do gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

widzisz, laptop do pracy z jakąś i5/i3 i zintegrowaną grafiką będzie wystarczający, a gdybyś miał stacjonarkę wystarczyło by zmienić GPU sprzedając stare i dokładając może 500pln do średniej półki zamiast kupować laptopa za 5k do gier
@grubasnasilowni: Wytłumaczę Ci to jak najprościej. W sensie, że się mylisz.

Wiesz kto produkuje procesory do konsol?


A procesor graficzny?


A wiesz, że ta firma zajmuje się głównie rynkiem PC? Zarówno rynek konsumencki jak i profesjonalny, PC to jest ich główne źródło zarobku i, przede wszystkim, cel badania i rozwoju (Research&Development, tzw. R&D).

I AMD, a nawet Intel/NVidia, w życiu by się nie przestawili z PC na konsole w produkcji swoich