Wpis z mikrobloga

@piotrz231: wincej chmieluff

A tak serio to jak dajesz na zimno to już bym się nie bawił w to wrzucanie ba 15 min, bo to nic nie da, tylko więcej na zimno sypnął. Osobiście bym karmelowe zostawił, wiadomo, co kto lubi.
@piotrz231 jeszcze wracając do tego jarmelowego, kwestia trochę co chesz osiągnąć. Jak chcesz zrobić sigle hopa amarilo, żeby pokazać, jak pahnie i smakuje sam chmiel, to wtedy lepiej bez karmelowego, a jak chcesz mieć zbalansowane piwo z ciałem to bym zostawił, osobiście wolę takie z kontrą słodową, jak mówiłem, kwestia gustu, optylamnie moim zdaniem byloby zostawić karmelowe i sypnąć więcej chmielu :)
@piotrz231: karmelowego zdecydowanie za dużo, dałbym 1/3 tego a najlepiej nie dawać w ogóle i zastąpić go pszenicznym. Chmielu za mało, najlepiej na 60 min daj coś taniego/goryczkowego a amarillo daj na smak/aromat/zimno. Masz też ustawioną niską wydajność. Ja nigdy nie zszedłem poniżej 75%.
@piotrz231: ale magnuma to bym długo nie gotował, bo będzie łodygowo, zalegająca goryczka. Pamiętam jak kiedyś nastawiłem warkę i poszedłem do sąsiada na mecz (chyba Polska-Niemcy) i potem smakowalo to jakbym kurna jakieś łodygi jadł, a nie piwo pił, hardcorowo. Na szczęście byly to popłuczyny po risie, więc nie szkoda.
@piotrz231: chmielenie na zimno robi robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja zrobiłem SH Mosaic 20 l, 5 kg pale ale, 30 g na 60 min, 20 g na 5 min i połowę czyli 10 l nachmieliłem na zimno 20 g na 5 dni
ale magnuma to bym długo nie gotował, bo będzie łodygowo, zalegająca goryczka.


@dlolb: ostatnie 50 warek zrobiłem na Magnumie gotowanym 60' i nigdy czegoś takiego nie miałem. może jakiś trefny chmiel z przemytu użyłeś? albo maczany w domestosie jak marihuanina

@FelippeMassa: citra na goryczkę? boga w sercu nie masz xD
@TOP___BK no tylko mówię, że gotowałem chyba z 90 minut, albo więcej, bo na mecz poszedłem, a cału komentarz był w kontekście tego, że ktoś zaproponował zwiększenie goryczki poprzez dłuższe gotowanie. Pamiętam, że mi bardzo sympatyczna goryczka na jundze wychodziła, polecam.