Wpis z mikrobloga

Zapraszam wszystkich niezadowolonych z działania polskiej ochrony zdrowia na manifestacje w najbliższą sobotę przed Kancelarię Premiera Al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie.
Wesprzyjmy lekarzy rezydentów w walce o nasze zdrowie, o 6,8%PKB.
Narzekasz na kolejki? Czas oczekiwania na SOR to dramat? Posilki w szpitalach to bieda? Wystrój oddziałów przypomina o komunie?
Już w sobotę możesz pokazać politykom, że nie godzisz się na takie traktowanie! Bądźmy tam razem!

Znaleziko:
LINK

#medycyna #polska #poityka #neuropa #4konserwy
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trebeter: 6,4? XDDDDDD cyferki się koledze pomieszały, aktualnie wydajemy mniej niż 4,8 procent PKB.

Poza tym, PKB za 2016 to 1,85 biliona złotych. 0,1% z tej kwoty 1,85 miliarda złotych. Nawet gdybys nie p-----l cyfr, to różnica „0.3-0,4%” to 5.5-7,4 MILIARDA złotych.
  • Odpowiedz
@maxols: "W Polsce na ochronę zdrowia wydajemy nieco ponad 6,5% PKB. Spośród 34 krajów monitorowanych przez OECD"
oni chyba do tego uzwględnili prywatne wydatki na służbę zdrowia
  • Odpowiedz
@su1ik: znajomy z kliniki powiedział że nie pojedzie bo w piątek jeździ w karetce za 10 zł/h a w niedzielę ma npl za 15 zl/h i musi odpocząć. I w ogóle nie rozumie o co nam chodzi. Myślałam, że udusze go koszulka protestu głodowego. I weź tu gadaj z takimi ludźmi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@trebeter: To 6.5% wynika z tego, że to procent zsumowany z wydatków publicznych+niepublicznych - wtedy wychodzi 6.5. Na publiczną wydajemy 4.5-4.6%. W internecie znajdziesz zarówno informacje o 6.5 jak i 4.6, często niesprecyzowaną.

Średnio państwa OECD wydają na opiekę zdrowotną 8.9% PKB. Polska na tym tle zajmuje również jedno z ostatnich miejsc przeznaczając na ten cel 6,4% PKB.

Według planów MZ finansowanie służby zdrowia ma wzrastać stopniowo począwszy od 2018
  • Odpowiedz
@su1ik: Jeden rzetelny argument poproszę. pogardę mam dla lekarzy po wizytach przymusowych, jak traktują pacjentów. Dosłownie jak g---o które przylepiło się do podeszwy. Zawracamy im szlachecką dupę a i tak musimy ich utrzymywać. Parę przykładów z życia mogę podać. Nie chcą kasy żeby lepiej leczyć tylko dlatego,że im się należy. Taka prawda
  • Odpowiedz