Wpis z mikrobloga

Czołem. Zastanawiam się czy nie poprowadzić dziennika opisującego prowadzenie pozycji na kontraktach na mWIG40, który mógłby potencjalnie pomóc w trzymaniu się zasad, po wystawieniu się "pod publikę".
Zakładam że jesteśmy na polskie giełdzie w początku fazy prosperity. Zakładam że możliwy jest wzrost indeksów na gpw w przedziale 50-100%, z ostanią fazą nieracjonalnej euforii.
Aktualnie posiadam trzy kontrakty na mWIG40 (wartość pozycji ok. 150 000 zł) i zamierzam ją powiększać. Chciałbym by było to ostatecznie 10 kontraktów (ok. 500 000zł) wraz z domniemanym trendem. Nie wiem czy cena na to pozwoli oraz psychika, dlatego nie obiecuje ;-)
Przy tych założeniach chciałbym wziąć minimum 100k zysku, maksymalnie pół miliona (ale nie nakręcał bym się na to że tak duża pozycję uda mi sie przetrzymać 100% ruchu i czy przede wszystkim w ogóle taki ruch dojdzie do skutku).
Byłoby to pod tagiem #wyzwaniefw40
Jeśli obserwujących tag będzie sporo pociągnę temat

Aktualna pozycja 3 kontrakty FW40Z17 otwarta po uśrednionej cenie 4902.
Aktualny niezrealizowany zysk około 2100zł.

Pozdrawiam
#gpw #gielda #inwestycje #pieniadze
Generau-armii-progresywnej - Czołem. Zastanawiam się czy nie poprowadzić dziennika op...

źródło: comment_eXpr09BeXZEuBt1rvGWxeJ9tE1b2hViV.jpg

Pobierz
  • 12
WIG już przebił szczyt z 2007 roku, MWIG40 wrócił do poziomów z 2007 roku


@m00n: dokładnie, "odrabianie strat" na indeksach mamy za sobą, teraz pora na nowe rekordy. Ale mWIG40 do szczytów poprzednich ma jeszcze ponad 700 punktów drogi. Te 700 + euforia na nowych szczytach wszechczasów może oznaczać 7500, a to już jest 50% z obecnych 5k. Jeśli dodamy do tego huraoptymizm kiedy już każdy student robotnik i emeryt będzie
@m00n: A myślisz dla kogo są coraz częstsze newsy, że giełda w hossie i wzrosty przed nami? Przyciągną ulicę i jebnie. Książkowo.
@Generau-armii-progresywnej: tylko akcje here, od pewnego czasu mam ochoty się zabrać za kontakty. Ile godzin tygodniowo poświęcasz na analizę, przemyślenia? Nie wiem czy mam na to czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarython przyciąganie ulicy trwa miesiącami a nawet latami. Ludzie myślą że puszcza się newsa w tv a za tydzień mamy kryzys. Nie jest tak.
Także nie ma czegoś takiego jak "jebnie książkowo". Na rynkach gdzie są szorty, największe wzrosty sponsorują ludzie grający na spadek w oczekiwaniu że "jebnietych książkowo".
A potem trend trwa i trwa aż broker im zamyka szorty z powodu margin calla.
Niczego nie analizuje, gram pewną logika i setupami.
@Generau-armii-progresywnej: Planujesz tylko dokupować, czy aktywnie zarządzać pozycją? Dokupujesz jak rośnie czy jak spada? Ogólnie nie polecam dokupowania jak tanieje, bo z doświadczenia wiem, że źle się to kończy. A doświadczenie niemałe, bo w 2013 i przez pół 2014 miałem obrót lekko ponad 120000 kontraktów na wig20 licząc otwarcie i zamknięcie pozycji jako 1 sztukę.