Wpis z mikrobloga

@Lord6Infamous: to wina szoku pourazowego jakiego doznał po ostatnich wyborach parlamentarnych. Tutaj jest już równia pochyła, co widać po jego tłitach. Dziwie się, że wydawca Newsweeka trzyma go jeszcze na stołku redaktora naczelnego. Rozumiem, że jest w opozycji do partii rządzącej, ale wszystko ma swoje granice, a ten człowiek je już dawno przekroczył. Na szczęście w tym wypadku internet nie zapomina.
Tomasz Lis stał się trollem internetowym. O ile kiedys mozna byko unzawac za dziennikarza, tak teraz jest zjawiskiem dosc zabawnym i odpustowym.


@Tomhoppe: dobrze, że nie zaglądasz na konta prawicowych "dziennikarzy" i publicystów. Przy nich Lis wydaje się oazą normalności.
@wysprzeglik: może poczytaj sobie coś na ten temat ? http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/322263,ilu-zydow-zabili-polacy-oto-kolejne-ksiazki.html

@Lord6Infamous wg szacunków Polacy mogli pomóc przy zabijaniu nawet 200 000 Żydów. Takie są fakty. Pamiętaj o tym, że ludzie na wsi nienawidzili Żydów. Przed wojną był bardzo mocny antysemityzm. Ci Polacy, którzy ratowali Żydów żyli w strachu przed sąsiadami, którzy donosili na nich.
@Lord6Infamous: Najgorzej, że kiedyś czytałem jego książkę "Polska głupcze" i wtedy wydawało mi się że gościu jest całkiem logiczny i wyważony. Widocznie z wiekiem mu się coś w głowie popinkoliło
@kanapeczka_z_kanapa: dość powszechne było też zjawisko że Sprawiedliwi Wśród Narodów kryli się przed sąsiadami, w swoim środowisku, z tym że zostawali nimi, że dostawali Medal.
Bo się po prostu bali. I prosili Żydów aby ceremonia odbyła się w tajemnicy. Powodem był powojenny antysemityzm

@PafnucyMaj:

ale tu nie ma pola do negocjacji, zadna partyjna propaganda z tvpis nie rowna sie wysrywom atakującym Polakow pomagajacym Zydom w czasie 2WS, nie wiem po
@Lord6Infamous: nie będę się przecież chwalił że w mojej rodzinie było małżeństwo Sprawiedliwych, za ukrywanie żydowskiej dziewczynki przez 4 lata we własnym domu, bo z natury jestem skromnym człowiekiem.
@AtoMan: Ale co? To, że nie mam dobrej oceny o działalności Tomasza Lisa (zwłaszcza obecnej, po odejściu z TVP) nie oznacza, że nie mam negatywnego zdania, dajmy na to, o Danucie Holeckiej. Ten wpis jednak jej nie dotyczy, jest pytaniem o degrengoladę i antypolskość Tomasza Lisa.
Polacy ryzykowali życie dla ratowania Zydow, a pojedyncze skandaliczne przypadki mialy miejsce i wsrod naszych rodakow jak i Zydow


@Lord6Infamous: 'Pojedyncze skandaliczne przypadki'? Jak sądzisz, czemu Żydzi tak rzadko uciekali z miejskich gett na wieś? Nawet jak mieli pieniadze? Przecież były wsie, gdzie przez całą okupację nie widziano Niemca. Czemu tak biernie czekali na wywózkę? Zadałeś sobie kiedyś to pytanie?
@Lord6Infamous: "Bronię", bo nototrycznie jest pogląd Lista czy to co mówi brane jako "stanowisko lewicy", "dowód na #!$%@? lewicy" itp. szczególnie obyczajowej.

Jest tak #!$%@? prez Lisa jak prawica przez Gmyzów, Rachoni, Cejrosiów itd. Szkoda się dłużej zajmować ich wysrywami.
już nie rób sobie heheszków, masz jakieś kompleksy, ojkofobię albo bierzesz kasę od jakieś pejsatej fundacji za wkładanie kija w mrowisko. Jakby nie było to nie jesteś człowiekiem przesadnie dużego formatu.


@arczer: rzecz w tym że to nie są heheszki, ale ty tego nie zrozumiesz, dlatego uważasz że "biorę kasę od pejsatych"