Wpis z mikrobloga

Proszę mi polecić gry planszowe handlowe dla początkujących/średnio zaawansowanych z ciekawa mechanika i dużą regrywalnoscia z odrobina negatywnej interakcji albo w ogóle.

Pytam, bo juz mysle nad prezentami w grudniu ( ͡° ͜ʖ ͡°), natomiast pozbyłem sie swoich gier bo nikt u mnie nie lubi przegrywac militarnie, raczej to pokojowi ludzie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Na chwile obecna wybrałem Domek, bo to taka rodzinna gra ale spodziewam sie że meskiej czesci to nie do konca spasuje. Żeńska zas nie lubi potyczek i przegrywać, za to wszyscy lubią punkty i pieniądze, materialiści totalni.


#kiciochpyta #grybezpradu #gryplanszowe

Zdjecie dla atencji wpisu, chyba to Stifler z American Pie(ʘʘ)
Lord_Stannis - Proszę mi polecić gry planszowe handlowe dla początkujących/średnio za...

źródło: comment_620LEdEuYs0QbhMck5G4p5i5HS68qoCR.jpg

Pobierz
  • 14
@Lord_Stannis: gra handlowa czy ekonomiczna? Z pierwszego polecilbym na sprzedaż, wysokie napięcie lub panic on wall street. W każdej z wymienionych pozycji główna mechaniką jest licytacja. Jeżeli chodzi o ekonomiczne gry to jest ich tak dużo, że trudno coś doradzić bez znajomości oczekiwań.
@Lord_Stannis: A tak z ekonomicznych to moze jeszcze:
Agircola - krowki, owieczki itd
Zamki Szalonego Krola Ludwika - budujcie sobie zameczki dla króla, kto zrobi lepszy ten wygra
Tzolkin - gra euro w swiecie Majów, wysyłasz robotników, budujesz monumenty itd