Wpis z mikrobloga

@nacpanazielonka no eh sama mam dziecko i w sumie do tej pory się włóczę bo ciężko mi się utrzymać jednak wynajem sam w sobie jest drogi ale z drugiej strony nie uważam że trzeba od razu matki skreślać z listy ludzi, trzeba myślę traktować nas na równi ja nie czuje się gorsza tylko dlatego że mam dziecko, że ciężej mi iść do pracy itp. Fajnie że mamy to 500+, jest to jakaś
@atoic: Ale wydaje mi się, że jak się jest w takiej sytuacji to raczej powinno się wyjaśnić sprawę kulturalnie, a noż widelec coś może uda się ugrać a jak nie to trudno, zamiast wyskakiwać z mordą i wyzwiskami.
@ChochlikLucek no dokładnie, mi się np teraz udało doprosić właściciela więc chwilowo mam spokój z kolei takiej kobiecie to tylko w ryj bym dała bo wkurza mnie że przez takie kartony każdy ma potem takie a nie inne zdanie
@nacpanazielonka: Niby prawda, niby wlasciciel mieszkania tak jak ma prawo odmowic ludzia ze zwierzakami tak samo moze odmowic dzieciatym, aczkolwiek skoro dziecko jest czlowiekiem i ma ludzkie prawa tak mozna by powiedziec, ze jest w tym przypadku dyskryminowane. Tak samo bylo by w przypadku gdyby wlasciciel zastrzegl sobie,ze nie wynajmuje kobieta, czarnym czy geja. Nie wiem czy prawnie, mogl by taki podpunkt umiecic w ogloszeniu dotyczacym wynajmu.
@pannazuzanna: dziecko nie jest dyskryminowane, bo to nie jemu odmawia się wynajmu, tylko jego matce. Poza tym jeszcze trochę takiej poprawności politycznej i nikt nie będzie chciał wynajmować mieszkań, bo się okaże że lokator ma większe prawa niż właściciel
@nacpanazielonka: W takim razie matka jest dyskryminowana poniewaz jest matka. Na jedno wychodzi. Taka sama sytuacja jak w przypadku odmowy homoseksualista, kobieta, czy obcokrajowca.
Nie chce debatowac nad tym czy wynajmujacy powinien miec prawo im odmowic czy nie. Zastanawiam sie jedynie czy z prawnego punktu widzenia jest to legalne. Mysle, ze duzo lepiej by zrobil odmawiajac niepasujacym mu osoba bez podania konkretnej przyczyny anizeli pisac w anonsie ''wynajme bezdzietnym'' czy ''wyajme