Wpis z mikrobloga

Czy po 1000 odwiedzin na stronie można już jakieś wnioski wyciągać czy to jeszcze za mały ruch? Mam z google adwords 1000 wejść i niestety zerowa sprzedaż mojego produktu. Miałem nadzieję, że przełoży się to na chociaż 1% konwersji. Bawić się dalej w reklamę i czekać, czy skupić się bardziej na produkcie i stronie sprzedażowej, ewentualnie olać.

#ecommerce #biznes #internet #adwords #sprzedaz
  • 10
@coolcooly22: sprawdź dokładnie jakich słow używają gdy trafiają na Twoją stronę (może masz słowo mocno ogólne i ludzie szukają czegoś innego trafiając na stronę), sprawdź współczynnik odrzuceń, sprawdź czy wracają na stronę, ile czasu na niej spędzają itd. itp. 1000 sesji to już jest jakiś materiał, no chyba że masz jakieś ultra luksusowe produkty, które schodzą w 10 sztuk na rok, to może być różnie :)
@coolcooly22: Reklamy PPC na sam początek to nie jest zbyt dobry pomysł, poczytaj u nas w jaki sposób zwiększyć ruch na stronie: https://contentninja.pl/5-z-50-sposobow-na-zwiekszenie-ruchu-na-twojej-stronie-internetowej/ (tutaj radziłbym zacząć od pkt. 4. ), druga seria artykułu: https://contentninja.pl/10-50-sposobow-skuteczna-promocje-strony-internetowej/

Lub też napisz do nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo małe firmy bez doświadczenia często popełniają błędy podczas tworzenia kampanii, które mają przełożenie na niską efektywność i niski poziom zysku w stosunku do
@coolcooly22: Wszystko zależy od konfiguracji, ale generalnie AdWordsy przy dobrych ustawieniach powinny dać szybkie efekty. Spróbuj też z Facebook Ads. Do tego włącz retargeting, żeby łapać osoby, które były już na Twojej stronie. Tylko pamiętaj reklamy to jedno, a to jak wygląda Twój sklep i działa, to drugie. Może się okazać, że coś odstrasza potencjalnych klientów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
ka branża? Te 1000 wejść to pewnie z sieci reklamowej... złe skonfigurowane nie da dobrych efektów a przepalisz na tym każda ilość kasy :)


@stefan71: finansowa. Kurczę, to jak można źle skonfigurować sieć reklamową? Przeczytałem całą książkę o adwordsach + poradniki googla.
Głównie większość to jest sieć wyszukiwania i to wydaje się trochę skomplikowane, a o sieciach reklamowych nie ma aż tak dużo bo to nie jest jakaś czarna magia raczej.
@coolcooly22:

Kurczę, to jak można źle skonfigurować sieć reklamową


Można na wiele sposobów poczynając od słabej grafiki reklamowej, przez złe targetowanie, po brak wykluczeń słabych miejsc docelowych. AdWords zdecydowanie lubi tych którzy nie mają doświadczenia w tym systemie.

Wybrałem sieć reklamową, bo jeśli chodzi o dotarcie do klientów z nowym produktem to jest to lepsze niż sieć wyszukiwania.


Na podstawie czego tak twierdzisz?

Z zasady GDN (sieć reklamowa) #!$%@? się dużo
Na podstawie czego tak twierdzisz?


@kot-z-cheshire: bo jak ktos wpisuje cos w wyszukiwarke to najczesciej szuka konkretnego produktu i wie czego chce. A jak chcesz im dopiero powiedzieć, że potrzebują akurat twojego produktu to chyba trzeba do nich jakos inaczej dotrzec.

Z zasady GDN (sieć reklamowa) #!$%@? się dużo niższą konwersją


@kot-z-cheshire: konwersją wejsc czy sprzedazy..

Można na wiele sposobów poczynając od słabej grafiki reklamowej, przez złe targetowanie, po brak
@coolcooly22:

konwersją wejsc czy sprzedazy..


Konwersja = sprzedaż w eCommerce. Przejścia z reklamy = CTR.

no ale takie cos to co najwyzej chyba zepsuje ilość wejść? Bo jak są wejścia to brzydko mówiąc "na #!$%@? drążyc temat"? słaba grafikaco najwyżej odstraszy, ale jak już ktoś wejdzie na stronę i zapozna się z ofertą to przecież na frafikę nie można zrzucić porażki w sprzedaży?;d


Niekoniecznie. #!$%@? reklama może ściągnąć #!$%@? ruch, który