Wpis z mikrobloga

#samochody
Akurat dziś sobie pomyślałem że zima idzie więc może zamiast kupować nudne auto to kabrio - hardtop by było wporzo?

Przeznaczenie auta to bycie drugim wozidłem, ale to też znaczy jazdę cały rok i dość częste pokonywanie trasy Wrocław-Gdynia szybciej niż ustawa przewiduje ;-) więc z tego tytułu myślę hardtop i diesel. No i hardtop rzekomo mniej wymaga pracy niż materiał więc kolejny plus. Jazda samemu lub z rodzinką w czwórkę (córki 1 i 4l. w fotelikach, nie oczekuję problemów...) więc np. Mesio SLK odpada - autko powinno być czteromiejscowe, jakie by te miejsca nie były :).

Co jest do wyboru w budżecie 15 - 40k zł?
Lećmy po kolei:

Chryser Sebring widzę że można dostać w dieslu i z twardym dachem... choć szalenie mało opinii w sieci trochę mnie niepokoi i pytanie o koszty części oczywiście...
Ford Focus których jest bardzo mało i którego zadek jest bardzo... dziwny
Opel Astra z zewnątrz ok, ale jak patrzę na ten środek w oplach z tamtego okresu, szczególnie ten standardowy srebrny, tani plastik konsoli środkowej...
Pugi CC w szczególności 307/308 wydają się spoko, rozsądny diesel 136KM i ogólnie mi się podoba jak większość Peugeotów... ale opinie autko zbiera średnie jeśli chodzi o zawodność także w kontekście elektryki, co w kontekście dachu niezbyt dobrze wygląda :/
Renault Megane głównie trójka bo sensowniejsze roczniki, ale z kolei wyraźnie tańsze od innych w podobnych rocznikach.. promocja czy gówno?
VW EOS o którym mało piszą w sumie, a chyba niesłusznie... w końcu to golf/jetta jest jak rozumiem, więc części raczej powinny być w cenach OK? Silnik 2.0TDI 140KM po 2007 roku rzekomo jest ok?
Volvo C70 marka super, na silnik D5 180KM japa się cieszy, z wyglądu w sumie może być a lifting na tyle delikatny żeby się nim sugerować... ale środek tak monotonny że już zasypiam, szczególnie że ponad rok jeździłem s40 które w środku wyglądało dokładnie tak samo...

Co powiecie na takie autka mireczki? Coś pominąłem? Trochę mało, ale Cascada, E-klasa czy A5 nie dość że wykraczają poza budżet (powiedzmy że dozbierałoby się) to przede wszystkim mają materiałowe dachy... co raczej je dyskwalifikuje.

Pytanie poboczne, tapicerka - tylko skóra? Czy jest sens kabrio z materiałem?
No i ogólnie - jestem trochę zasmucony, bo to wszystko raczej auta ok. 10-letnie... z tego co widzę to w sensownym kilkuletnim roczniku praktycznie nic nie ma i z polskich salonów też niewiele ofert co w sumie daje trochę niepewny krajobraz dostępnych aut na rynku...

No i wołam @benzdriver bo jesteś gościu co się zna ;-)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@puexam: słuchaj kolegi wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie zależy też czym do tej pory jeździłeś, jak niskoklasowe samochody Ci nie przeszkadzają, to coś z tego co podałeś będzie pewnie ok, zwłaszcza że można poczuć największą zaletę czyli jazdę z otwartym dachem, tu dużo się nie zmienia.

Jak jesteś przyzwyczajony do samochodów wyższej klasy to będzie czuć braki czy to w prowadzeniu czy wykonaniu. W zalinkowanym
  • Odpowiedz
@benzdriver: Tamten wpis akurat przeczytałem tuż po napisaniu mojego przeglądając Twój profil. Nie jestem sam chyba w chęci posezonowego kupna :). Piszesz

Softtop nie jest zlym wyjsciem i masz o wiele wiekszy wybor.

Jak to się zachowuje przy jeździe jakieś 170kmh? Nie jest po prostu... głośno i zimno nawet przy złożonym dachu?
No i druga kwestia, nie zawsze ale conajmniej kilkadziesiąt procent czasu auto będzie spędzało pod chmurką - jak rozumiem materiałowy dach składamy dopiero jak wyschnie po deszczu no i dwa zima z miękkim dachem to chyba raczej
  • Odpowiedz
@puexam 170km/h juz z gory eliminuje francuzy xD. Chyba, ze jestes kaskaderem, wirtuozem jazdy kajakiem na czas xDDD

Cabrio z tego segmentu generalnie nie nadaja sie do dlugiej, szybkiej jazdy. Szum jest uciazliwy. Do takiego czegos jest SL albo BMW6.

Dach materialowy schnie momentalnie w sloncu. Raz w roku trzeba go dobrze umyc i nasaczyc impregnatem - skoro w UK sa firmy od tego to i w PL ktos to robi.
Nie jest zimno - ogrzewanie i AC sa w cabrio z reguly bardzo wydajne, poza tym to mala kubatura wnetrza w porownaniu nawet ze srednim
  • Odpowiedz