Wpis z mikrobloga

No dobra, na strażniczkę ortodoksji katolickiej to ja się mało nadaję, ale zwolennikom tej akcji z różańcem warto przypomnieć:

1. Różaniec, właśnie wychodząc z doświadczenia Maryi, jest modlitwą wyraźnie kontemplacyjną. Pozbawiony tego wymiaru, okazałby się wyzuty ze swej natury, jak podkreślał Paweł VI: « Jeśli brak kontemplacji, różaniec upodabnia się do ciała bez duszy i zachodzi niebezpieczeństwo, że odmawianie stanie się bezmyślnym powtarzaniem formuł, oraz że będzie w sprzeczności z upomnieniem Chrystusa, który powiedział: 'Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani' (Mt 6, 7). (Jan Paweł 2, LIST APOSTOLSKI ROSARIUM VIRGINIS MARIAE)

2.

#katolicyzm #islam #rozaniec
Pobierz
źródło: comment_SScf8kUxk4aBFirjyMoTvEoiVANo0jbS.jpg
  • 4
@Andreth: Od siebie dodam, że katolicki różaniec jest elementem synkretyzmu religijnego czegoś na wzór chrześcijaństwa pomieszanego z kultem Diany Efeskiej i egipskiej Izydy (kult maryjny) z hinduizmem/buddyzmem (tzw. mala - czyli sznur modlitewny). Jest to obrzydliwość w oczach Boga i drwina z ofiary Jezusa i Przykazań Bożych.
Jest to obrzydliwość w oczach Boga i drwina z ofiary Jezusa i Przykazań Bożych.


@ajron_men: Ja tam bynajmniej nie mam pewności, co jest a co nie jest obrzydliwością w oczach Boga, natomiast różaniec jest modlitwą medytacyjną i kontemplacyjną (tak jak w islamie i buddyzmie, owszem, i co w tym złego?) i nie powinien służyć do walenia kogoś po głowie.
@Andreth: Jakikolwiek synkretyzm religijny był i jest dla Boga obrzydliwością, dlatego w Biblii szereg jest zakazów i nakazów dot. bliższego obcowania Izraela z ludami innych wierzeń.

Różaniec to mantra i gadatliwość słowami jawnie sprzecznymi z Biblią - o tym, że Bóg ma matkę, o kulcie i wstawiennictwie zmarłych zamiast jedynego - Chrystusowego. Dodatkowo, objawienia fatimskie wyraźnie zaprzeczają doskonałej i wystarczającej ofierze Chrystusa, jakoby tylko przez niepokalane serce Maryi Bóg może odkupić
@Andreth: Tak, to stare zdjęcie kojarzę z forum ummah.com, jak jeszcze był tam wątek polityczny (potem go skasowali, teraz już lata tam nie byłam). Muzułmanie odebrali ten gest jako potwierdzenie siły swojej religii i potwierdzenie słabości chrześcijan.