Wpis z mikrobloga

Jakie darmowe/tanie apki polecacie ( z nastawieniem, że mają sobie też radzić za granicą dobrze - aktualnie potrzebne do Hiszpanii, w nawiasach wymagania ) do:
pogody ( wysoka sprawdzalność i ładny widget, miłym dodatkiem będzie: dodanie kilku miast i zmiana stacji )

nawigacji ( działa offline, mogę importować mapę z pozaznaczanymi rzeczami *.kml z google mymaps, nawigacja głosowa, wyznacza trasę pieszo i dla auta )
- mam maps.me ( jest okej, tylko nie ma chyba nawigacji głosowej, więc chętnie przetestuje coś bardziej pod samochód, myślałem o Waze - GPS, Mapy & Korki, chcę też wgrać mapę z google mymaps *.kmz by mieć pozaznaczane interesujące mnie miejsca ( i by móc do nich nawigować w tej aplikacji ) )

szlaki górskie ( mapy topograficzne, działanie offline, wczytywanie szlaków z plików *.kml lub *.gpx, nawigacja gps )
- zastanawiam się nad Wikiloc Outdoor Navigation GPS

#android #podroze #smartfon
  • 5
nawigacji ( działa offline, mogę importować mapę z pozaznaczanymi rzeczami *.kml z google mymaps, nawigacja głosowa, wyznacza trasę pieszo i dla auta )


@Lewo: google maps offline
@Lewo: tak.
Musisz pobrać obszar offline na telefon, potem wyłączasz neta, włączasz GPS, łapie sygnał i możesz używać nawigacji. Ja tak robię jak jestem za granicą. Tylko pamiętaj o pobraniu obszaru offline bo inaczej bez neta się mapa nie będzie ładować :P
@EloBaza: bawię się google mapsami i nie umiem tym nawigować xD
Pobrałem mapę offline. Wyznaczyłem trasę z A do C przez B.
Pierwsza lipa, przy wyznaczaniu offline, nie pokazuje alternatywnych tras ( można jedynie więcej punktów pośrednich dodać)
Chcę zapisać sobie trasę by w dniu wyjazdu mieć gotową.
Czytam https://support.google.com/maps/answer/144339?co=GENIE.Platform%3DAndroid&oco=1
i nie ma u mnie opcji "zapisz w trybie offline" nawet jak mam włączony internet.
Mam jedynie "Dodaj trasę do ekranu