Wpis z mikrobloga

#pracbaza
Idę na inwenteryzacje i zaznaczyłem że chcę mieć dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne a jestem studentem + renta, to znaczy że będę miał to pobrane dodatkowo z wynagrodzenia?
Bo mam mieć 14 brutto a z tego co czytałem to wychodzi 12 na rękę jak jest się studentem.
  • 4
  • Odpowiedz
@Poortland: Potrącą ci za to z pensji. Swego czasu dużo latałem na inwentury i nigdy tego nie zaznaczałem, bo wiedziałem, że to jest dodatkowo płatne. Konkretnej kwoty nie znam, ale jakaś zawrotna kwota względem pensji to nie jest.
  • Odpowiedz
@Poortland jeżeli jesteś studentem do 26.roku życia to niestety ale nie mogą Cię ubezpieczyć. Ubezpiecza Cię uczelnia albo rodzice czy inni bliscy członkowie rodziny. Potrącą Ci tylko podatek
  • Odpowiedz
@Froggie i tu popełnia kolega błąd. Można ubezpieczyć tylko trzeba się "zrzec" ubezpieczenia od rodziców. Tylko potem jak się skończy umowa to zostaje się bez niczego
  • Odpowiedz
@Virgilio jak pracowałyśmy w agencji pracy to starsze stażem koleżanki nigdy nie ubezpieczały studentów, nawet jak chcieli. I taką informację dostały też z ZUSu. Ale można wtedy w NFZ "wykupić" ubezpieczenie zdrowotne
  • Odpowiedz