Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass od lewej

Boker Kwaiken , bardzo wygodny, świetnie wykonany, okładziny trochę gorzej, prześwituje spód. Ostrze w wykończeniu stronewashed, mój ulubiony folder , stal 9CR18MoV, trzyma ostrość bardzo fajnie.
Zjeb Zdp189 projekt polskiego knife mastera Ostap Hel, fajny, bardzo zręczny, szpikulec. Stal to samo co wyżej.
To tanto to w sumie mnie zawiodło. Mały lekki folderek , z ciekawą rękojeścią z tytanu i ostrzem ze stali D2, ale sprawia wrażenie jakby miał
@krnabrny_brodacz słuchaj,no używam ich zgodnie z przeznaczeniem edc. Tanto nie nadaje się do krojenia jabłek,ale śniadanie przygotuje. Kiełbe na grilla pociacha, patyk na ognisko naostrzy. Nie rozkręca się nic, nic nie odpadło. g10 na rękojeści sprawdza się dobrze, aluminium również. Jedynie to od dżinsów na g10-tce czasem zostaje barwnik,ale pod wodą chodzi.
@Kick_Ass: Lepiej późno niż wcale, ale odpowiadam. Chodziło mi o sam typ głowni, nie o ten konkret model ;) Tanto wydaję się mieć kształt przystosowany raczej do pchnięć i cięć niż do krojenia, strugania, rozcinania. Zbierasz tylko noże EDC czy jakieś większe okazy też posiadasz?