Wpis z mikrobloga

#android #htc #gsm
Mam HTC One E8, w którym chciałbym zaktualizować androida do 6.0. Problem w tym, że telefon kupiłem niegdyś ze zrootowanym stockowym ROM-em i wgranym TWRP jako recovery - nie mogę go więc zaktualizować przez OTA czy (zgodnie z tym co przeczytałem na forum android.com.pl) sflashować za pomocą zapodanego na karcie pamięci RUU z Lollipopem, a następnie przez OTA do 6.0. A czytałem, że bez podbicia wersji firmware, są problemy z wifi na nowszym androidzie. Z kolei na tym samym forum był wątek, z którego wynika, że jedyną działającą metodą (jak się nie ma S-off) podbicia firmware jest własnie sflashowanie używając RUU z Lollipopem, którego nie mogę wykonać bez zablokowania bootloadera. Z kolei jak zablokuję bootloader mam Security Warning, bo brak oryginalnego recovery, a rom jest zrootowany. I koło się zamyka i nie wiem co z tym można zrobić. Przychodzi mi do głowy tylko unroot i przywrócenie oryginalnego recovery ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć obrazu oryginalnego recovery. Nie wiem zresztą czy to ma sens, w zasadzie średnio się orientuję w temacie. Może ktoś ma jakiś pomysł ? I nie mam tu na myśli zrobienia S-off.
  • 1
@kamas248: Kolego, jesli masz twrp to idziesz na xda-developers znajdujesz swoją słuchawkę i przebierasz w romach.
Wrzucasz taki zip do pamięci wewnętrznej i poziomu twrp dajesz install i wybierasz rom.