Wpis z mikrobloga

#samochody #combi #kombi #motoryzacja #zakupy
Pod koniec roku chce wziąć swoje pierwsze auto w leasing. Szukam jakiegoś kompaktowego kombi w benzynie. Do tej pory znalazłem dwie pasujące mi opcje: Skoda fabia 1.0 TSI (110 KM, 1.2 TSI już chyba nie jest w sprzedaży...) w bogatej wersji lub Toyota Auris 1.6 (132 KM) w raczej biednej wersji. Oba auto kosztują wg cenników ok 60k. Które auto będzie lepsze? Ewentualnie jakieś inne propozycje? Priorytetem dla mnie jest niezawodność, stąd wybór nowego auta a nie używanego. Po przejściach z używanymi autami powiedziałem dość... Tras długich nie robię (15k rocznie) wiec diesel odpada.
  • 7
@Yelonek: Rapidzie? Chyba chodzi Ci o Fabie ;) Głównie chodzi o design w środku jak i na zewnątrz. Z tego co pamiętam w skodzie będą aluminiowe felgi, czego w tańszej wersji Aurisa nie ma. Aurisy w najwyższych wersjach wyglądają kosmicznie natomiast te słabsze wersje (przynajmniej na stronach) wyglądają o wiele słabiej. Chociaż aż tak wielkiej wagi do wyglądu nie przywiązuje. Auto może być brzydsze o ile będzie się lepiej prowadzić i
@ryj3k23 fakt, źle przeczytałem

Auris chyba jest bez turbo. Dla jednych zaleta, dla innych wada.
Jeśli chodzi o felgi to zawsze można dokupić później. Gorzej jeśli coś w wyposażeniu. To już trudniej dołożyć.
@Yelonek: Tak, Auris jest bez turbo i niektórzy twierdzą że jest przez to zamulony mimo 132 koni na papierze. Wersja 1.2 z turbo też podobno szału nie robi a jest droższa. Chyba jedynym rozwiązaniem będzie umówić na jazdę próbną i zobaczyć jak się tym jeździ.
Turbina mi w sumie nie przeszkadza, w nowym aucie raczej szybko nie padnie a wiecznie tym jeździł nie będę.