Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski!

Planuję na wiosnę powrót do DH. Po kilku latach wypadłem trochę z obiegu i mam kilka pytań.

Karbonowe zjazdówki są ok? Na wszystkich forach odnośnie rowerów, można zasięgnąć opinii na temat ram ale szosowych.
Wyczytałem tam że karbon jest spoko do momentu "punktowego" uderzenia... Jak to jest ze zjazdówkami? Są bardziej przystosowane do tego typu uszkodzeń, czy jednak lepiej stare dobre ALU ? Wiadomo gleby w DH to chleb powszedni.

Ma ktoś doświadczenie ze zjazdówkami od YT Industries? Model TUES wygląda świetnie, osprzęt też ma ciekawy oraz całkiem rozsądną cenę. Byłbym wdzięczny za każde opinie.

Pozdro!

#downhill #dh #mtb #rower #enduro
  • 16
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@swiechu56: u mnie chłopaki pozamieniali Glorki i inne wynalazki właśnie na YT Tuesy, w Srebrnej też widuję coraz więcej, ponoć bang for the buck lepszy niż u mega popularnego rok/dwa lata temu Canyona. No i Gwinn ostatnio wygrywający wyścigi też pewnie swoje robi.
@swiechu56: Kumple to za dużo powiedziane, ot widuję ich na 2-3 okolicznych zjazdach i sobie gadamy. Zadowoleni są, ale jeden katuje dopiero od miesiąca, drugi też niewiele dłużej, więc nic ci nie powiem konkretnego. Dogonić ich endurówką nie daję rady w każdym razie :)
@swiechu56 karbon ok, jak Cię tylko stać na nowy rower tego typu, to bier A
Panie. Tues jest okej. Może antidote? Sztos ten rower jest, można czasami fajne rabaty wychaczyc. Glorka mi nie podchodzi, nie wiem jak te nowsze, ale starsze lubialy pynknac. Taki tuesik, to naprawdę super opcja. Weź lepiej damper + sprężyna Ti, lepiej się do zjazdu taki nadaje, jeśli o moje preferencje chodzi :P
@swiechu56: aluminium, lecz praktycznie poza materiałem, geo i praca zawieszenia jest taka sama, dlatego polecam iść w te markę. Ja osobiście nie zdecydowałem się na karbon, bo poza niedużymi różnicami w wadze, nie czułem potrzeby dopłacania prawie 1/3 ceny.
@Abovd: Dopłacił byś 4k za carbon + lepszą zawięchę? (Boxxer Team i Vivid R2C zamist RC i Kage) + lepsze hample, kiera mostek. Straszny mam dylemat, a widzę że kiedyś aktywne forum (dh-zone) jest martwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@swiechu56: jeździłem na tej wersji z boxem rc i kage, nie polecam w porównaniu do teama (jedynie wymieniłem sprężynę na twardsza) i vivida (ale polecam go jednak wymienić na bosa stoy’a, którego kupisz za mniej niż sprzedasz vivida. Te lepsze heble to guide? Poza tym ze trzeba zawias w klamce smarować, to nie są #!$%@? petardy.