Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie spania pod namiotem na Teneryfie.
Czytałem, że kiedyś pozwolenie można było wszystko załatwić online, teraz można złożyć online ale pozwolenie trzeba odebrać osobiście w biurze.
1. Podesłałby ktoś oficjalną stronę gdzie można takie podanie złożyć, skontaktować się jakoś? Co znajduje to jakieś stare strony.
Ta strona prowadzi do wygasłego linka
Tutaj jak zrozumiałem, trzeba o pozwolenie wystąpić tydzień wcześniej, ALE przez jakieś tam konto do którego dostęp można uzyskać w urzędzie na miejscu ( czyli dopiero na miejscu dostałbym konto z którego złożyłbym wniosek i tydzień czekał ).
Jest jeszcze jakaś opcja, że na miejscu po prostu dostanę bez udziału internetu w jeden dzień?
2. Czy są jakieś aktualne mapy gdzie jest zaznaczone gdzie nie wolno spać pod namiotem? Niby są tam parki narodowe, ale jakbym chciał poznać konkretny teren zabroniony to moje google skillsy mnie zawodzą. Do jakiś starych map gdzie są pola namiotowe dotarłem ( druga sprawa czy jeszcze istnieją xD )
Znaleziona mapka mapka z gotowymi miejscami do spania
3. Jak nazywają się odpowiedniki biedronki na Teneryfie? Oraz jakaś sieciówka z tanimi namiotami ( widziałem tylko decathlon w Santa Cruz )?

Chętnie też przyjmę jakieś tipy podróżnicze, oraz dotyczące typowo tej wyspy ( np. jaka oferta na sieciowego neta, aktualne stronki z lokalnymi wydarzeniami, mapy z pozaznaczanymi parkingami / piaszczystymi plażami :D )

#podroze #podrozujzwykopem #hiszpania #teneryfa #turystyka
Pozwolę sobie zawołać @zbigniew-wu ( jakiś czas temu rozmawialiśmy o Teneryfie :D )
  • 6
@Lewo: Olej namiot, wypożyczenie samochodu na Teneryfie jest tańsze niż roweru. Bier kombiaka, wkładasz śpiwory i kimasz na każdym parkingu.
Permity robisz tu
https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/usu/html/detalle-actividad-oapn.aspx?ii=6ENG&cen=2&act=1
Drukujesz i pokazujesz strażnikom. Zrób sobie dwa, na różne terminy bo może się okazać że mimo pozwolenia nie wejdziesz bo za mocno wieje albo za dużo siary w powietrzu.
@KapralJedziniak: to co zalinkowałeś to nie jest permit na samo wejście na teide?
I ten permit jest potrzebny na jakąś konkretną wysokość? Bo nie planowałem wchodzić na sam szczyt Teidy tylko gdzieś do połowy i się wrócić ( a z tego gdzie mi coś przewineło się przez oczy, to chyba pozwolenie jest na wejście na sam krater ).
Ja samochód i tak wypożyczam. Chodzi Ci o spanie w śpiworze czy w
@Lewo: Pozwolenie jest potrzebne tylko na sam stożek ze względu na dzienne ograniczenie osób. Reszta parku jest dostępna dowolnie bez pozwoleń. Głupio tak być ~ 300m pod szczytem i nie wejść.
Nam się nie chciało rozkładać namiotu bo od października do maja wiatr wieje tak że trudno rozłożyć a już utrzymać jeszcze trudniej. Zapomnij o najtańszym namiocie w takich warunkach. W samochodzie można spać w miejscowościach i w samym parku, w